Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kad un kā pieteikt lauku bloku precizēšanas pieprasījumu 06.02.2014. plkst. 15.47

No 2014. gada vienotā platības maksājuma saņemšanai var pieteikt visu zemi, kas ir labā lauksaimniecības stāvoklī un tiek apsaimniekota, jo ir atcelts 2003. gada ierobežojošais nosacījums.

Līdz šim vienoto platības maksājumu varēja saņemt par lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kuru apsaimniekoja un kas bija labā lauksaimniecības stāvoklī 2003. gada 30. jūnijā. Šis nosacījums neļāva saņemt maksājumu par to lauksaimniecības zemi, ko lauksaimnieki bija iekopuši, piemēram, atbrīvojuši no krūmiem, pēc 2003. gada. Tagad šis nosacījums ir atcelts.

Kad un kā pieteikt nepieciešamo lauku bloku precizēšanas pieprasījumu?

Lauku atbalsta dienests (LAD) jau ir uzsācis atjaunot Lauku bloku kartē datus par platībām labā lauksaimniecības stāvoklī. Lauksaimnieki aktuālo situāciju ar aktualizētajiem lauku blokiem var redzēt LAD interneta lapas sadaļā «Lauku bloku karte».

Ievērojiet! Ja LAD jau ir aktualizējis lauku bloku kartes un tās atbilst īstenībai, tad lauksaimniekam LAD nav nekas jāiesniedz. Ja stāvoklis dabā atšķiras no informācijas Lauku bloku kartēs, tad lauksaimniekam pašam jāiesniedz lauku bloku precizēšanas pieprasījums.

Pieteikt lauku bloku precizēšanas pieprasījumu var no 4. februāra tikai par zemi, kas jau ir sakopta bloku precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdī, nevis par to, ko plāno vēl tikai šogad sakopt.

Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus var iesniegt elektroniski, izmantojot elektronisko pieteikšanās sistēmu, vai aizpildot un iesniedzot lauku bloku precizēšanas pieprasījuma veidlapu.

LAD ir sagatavojis prezentāciju ar piemēriem (ortofoto) gadījumiem, kādos var pieteikt precizēšanas pieprasījumus par zemi, kas nebija labā lauksaimniecības stāvoklī 2003. gadā, bet tagad ir sakopta un apsaimniekota. 

Ilze Šteine, novada lauku attīstības konsultante

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com