Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kā pieteikties dīzeļdegvielai ar samazināto akcīzes nodokli 03.04.2017. plkst. 18.01

Lauksaimniecības produkcijas ražotāji 2017./18.saimnieciskajā gadā var iegādāties marķētu  dīzeļdegvielu, kurai piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi.  Pieteikties minētās dīzeļdegvielas saņemšanai šogad varēs elektroniski Lauku atbalsts dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) vienlaikus ar  pieteikšanos platību maksājumu saņemšanai — no 11.aprīļa. Pēdējā diena, kad varēs pieteikties dīzeļdegvielas saņemšanai ir 1. jūnijs.

Dīzeļdegvielu piešķir lauksaimniecības produkcijas ražotājiem izmantošanai tikai lauksaimniecības tehnikā — traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī kravas pašpārvadājumiem. To var iegādāties tad, ja to lieto lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādāšanai, kas būs apstiprināta platību maksājumu vai atbalsta mazo lauksaimnieku atbalsta shēmā saņemšanai; tādas meža vai purva zemes apstrādāšanai, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādāšanai zem zivju dīķiem, kurā audzē zivis vismaz 20 ha platībā. Precīzāki dīzeļdegvielas saņemšanas nosacījumi ir lasāmi LAD interneta lapā.

LAD ir mainījis arī EPS, lai atgādinātu lauksaimniekiem par iespēju pieteikties dīzeļdegvielas saņemšanai. Klientiem pēc vienotā iesnieguma iesniegšanas sistēmā parādīsies uzaicinājums pieteikties dīzeļdegvielai ar samazināto akcīzes nodokļa likmi.

Kristīne Ilgaža,
Lauku atbalsta dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com