Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauno šahistu pirmās cīņas 26.10.2018. plkst. 09.57

Rudens brīvlaika pārbaudes turnīrs 24. oktobrī Kuldīgā bija pirmās sacensības vairākiem mūsu šahistiem. Pie melnbaltajiem galdiņiem sacentās skolēni no Kuldīgas, Liepājas, Ventspils un Dundagas.

Sacensības notika divās plūsmās – 23 dalībnieki mērojās spēkiem iesācēju  grupā, 28 – IV sporta klašu grupā. Mūsu vidusskolas šaha pulciņā šajā mācību gadā ir daudz jaunu audzēkņu. Jāizmanto katra iespēja pieradināt jaunpienācējus pie sacensību gaisotnes, un Kuldīgas turnīrs bija laba izdevība.

Iesācēju grupā tikai diviem dundadzniekiem bija lielāka sacensību pieredze, un abi arī izcīnīja augstas vietas. Kārlis Beidiņš ar 4,5 punktiem no 7 iespējamajiem ieguva 6. vietu, savukārt Kristers Šulcs ar 5,5 punktiem ieguva otro vietu, diplomu un izpildīja IV sporta klases normu. Valterma Napskim 3 punkti un 17. vieta.

Kā klājās mūsu debitantiem jeb citiem vārdiem šahistiem, no kuriem lielākā daļa tikko apguvuši gājienus un reizēm jauc arī tos? Visi turējās varonīgi un guva pirmos punktus mūžā. Samantai Petrovicai un Rovenai Onufrijčukai pa 1,5 punktam, Rasai Ratkevičai un Katrīnai Sārai Kristiņai pa 2,5 punktiem, Hannai Marijai Kristiņai 3 punkti, bet Feliksam un Jēkabam Zvaniem katram pa 4 punktiem. Jēkabam šāds sasniegums deva augsto 7. vietu, turklāt daudz netrūka, ka pēdējā kārtā viņš būtu atņēmis skolasbiedram Kristeram punktu un kāroto IV sporta klases normu. Atliek tikai turpināt iesākto!

Spēcīgāko grupā dundadzniekus pārstāvēja zēnu kvartets. Labāk veicās Ernestiem – Brikainis ar 4,5 punktiem ieņēma 8. vietu, Edgars ar 4 punktiem 11. vietu. Rūdolfam Dambergam 2,5 punkti un 21. vieta, Vilim Čoderam puspunkta mazāk un 25. vieta. Vilim gan mierinājums – izdevās uzveikt lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas meitu Helēnu. Kaut ko tādu var piedzīvot varbūt reizi mūžā.

Jāpiebilst, ka mūsējo pulks Kuldīgā būtu bijis vēl kuplāks, ja ne brīvdienu cirstie robi. Protams, ka brīvlaikā jāapmeklē vecmāmiņas un vectētiņi ārpus Dundagas. Pavisam labi ir, ja vecmāmiņas un vectētiņi ar saviem dārgumiem uzspēlē šahu. Ļoti ceru, ka man tas vēl priekšā.

Alnis Auziņš, vidusskolas šaha pulciņa vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com