Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauno Dundagas galda tenisistu pirmā pieredze 01.04.2019. plkst. 15.56

Visu šo sezonu Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centrā (BLPC) notiek aktīva galda tenisa spēles apgūšana un interese par šo sporta veidu jauniešu vidū aug neticamā ātrumā. Katru dienu BLPC tenisa galdi ir pārslogoti un jāgaida rindā uz spēlēšanu.

Centra darbinieču Ievas Kristiņas un Santas Sulas neatlaidība sekmēt mūsu jauniešu iespēju parādīt savas jau apgūtās prasmes vainagojās ar panākumiem, un 29. martā ceļš aizveda uz Kuldīgas Jauniešu māju. Desmit jaunajiem tenisistiem 11–14 gadu vecumā  bija iespēja iepazīt Kuldīgas Jauniešu mājas plašumus un sniegtās iespējas, kā arī nedaudz ielūkoties neredzīgu un vājredzīgu cilvēku ikdienā, ko laipni izprast palīdzēja Liepājas neredzīgo biedrības darbinieki. Varēja izmēģināt rakstību Braila rakstā, neredzot, ar taustes palīdzību noteikt monētu vērtību, ar aizsietām acīm ar palīgierīces palīdzību pārvietoties pa telpu un nokļūt noteiktā telpas vietā. Domāju, ka mūsu jaunieši līdz šim nebija iedomājušies kādas grūtības jāpārvar cilvēkiem ar redzes traucējumiem, un tāpēc vēl jo vairāk varēja novērtēt spēju redzēt, brīvi pārvietoties un darīt to, kas patīk, šajā gadījumā — spēlēt galda tenisu.

Mūsu puiši jau veselu mēnesi neatlaidīgi gatavojās šai dienai un tā vainagojās ar panākumiem. Komandu sacīkstēs Dundaga-Kuldīga mūsu puiši plūca uzvaras laurus ar rezultātu 18:12. Komandā startēja 6 puiši, kas mājas turnīrā bija uzrādījuši labākos rezultātus. Nepārspēts, nezaudējot nevienu spēli, palika Rainers Blumbergs, iegūstot arī labākā spēlētāja titulu. Komandas uzvaru ar labu spēli kaldināt palīdzēja Aleksis Gorjunovs, Ingars Blumbergs, Indars Asars, Kevins Krasons un Edgars Šmēdiņš.

Īpaši patīkami bija vērot mūsu puišu spēlēt prasmi, aizrautību, bet vēl vairāk — viņu saskarsmes un spēles kultūru. Mācējām ar cieņu izturēties pret pretinieku, pateikties par labu spēli arī pēc zaudējuma, uzmundrināt, iedrošināt un uzslavēt pretinieku un vienam otru.

Šī bija pirmā pieredze ārpus BLPC sienām, kurā puiši varēja pārbaudīt savas prasmes, un tas izdevās lieliski, tā darot zināmu, ka galda tenisa pasaulē ar dundadzniekiem būs jārēķinās un, ka Dundagā galda teniss dzīvos.

Liels paldies Santai un Ievai par atsaucību, organizējot šo braucienu, un pašvaldībai par atbalstu!

Sandra Kokoreviča

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com