Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauniešu centrs atklāts! 28.12.2013. plkst. 11.00

27. XII plkst. 13.00 Dundagas tautas namā atklāja nupat izremontētās telpas novada jauniešiem, kā arī citiem brīvā laika pavadīšanas entuziastiem.

Domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, pārgriežot lentīti, oficiāli atklāja centru. Daudz runāts par vajadzību pēc tā, tagad ir telpas, kas jāapdzīvo. Centram vajag līderi, domubiedrus un idejas, uzsvēra un novēlēja priekšsēdētājs. Dāvana, sienas pulkstenis, simbolizē jauna posma sākumu, reizē atgādinot, ka visi darbi jāpadara laikus. Atceroties savu jaunību, priekšsēdētājs piedāvājās sarīkot diskotēkas. Uzrunas noslēgumā G. Laicāns sirsnīgi pateicās jauniešu dzīves organizatorei Aigai Ūdrei par projekta īstenošanu no «a» līdz «z», iesaistot daudz palīgu, kas vainagojies ar šīm divām svaigi izremontētajām telpām.

A.Ūdre uzsvēra, ka projekta rakstīšanā iesaistījušies daudzi palīgi un tagad ir īstais brīdis viņiem pateikties. Zem svētku eglītes Aiga atrada saldas pateicības Guntai Abajai, kā arī klāt neesošajām «Ziemeļkurzeme» meitenēm Ancei Remesai un Mārai Zadiņai, «ciparu burvei» finansistei Zinta Eizenbergai, šūšanas lietpratējai Sandrai Kokorevičai, diskotēku speciālistam Gunāram Laicānam, projektu darba vadītājai Ingai Pučurei, Guntim Kārklevalkam, Ingai Rallei un iepriekšējā sasaukuma deputātiem par ieceres atbalstu, kā arī pašiem jauniešiem, brīvprātīgajiem palīgiem, kas te līdzējuši iekārtot telpas vismaz sākumam, — Ernestam Salcevičam, Lainei Šmitei, Alisei Rallei un Madarai Enzelei.

I. Pučure savukārt teica paldies ēkas arhitektiem un plānotājiem, «Pretpils» celtniekiem, ar kuriem Vecajā gadā pašvaldība veiksmīgi sadarbojusies vairākos projektos, arī šajā.

Pēc tam Aiga sveica fotokonkursa «Es savam novadam» uzvarētājus — Dāvi Vērdiņu un neklātienē — Kristiānu Kevreli. Vēl Aiga norādīja uz ideju kastīti ar novēlējumu to piepildīt.

Apsveikuma vārdus teica arī deputāts Guntis Pirvits, «Ziemeļkurzemes» pārstāve Gunta Abaja, «Pretpils» pārstāvis un vidusskolas pašpārvaldes vadītāja Anžela Lepere, izsakot cerību sadarboties arī turpmāk.

Uz īsu sarunu lūdzu divus no klātesošajiem — Ernestu Salceviču, Dundagas jauniešu biedrības prezidentu, un Aigu Ūdri, novada jauniešu un sporta dzīves organizatori.

— Ernest, pastāsti, lūdzu, par pārmaiņām, kas, manuprāt, ir ļoti straujas! Vēl nesen tu biji vidusskolas audzēknis, un novadā darbojās jauniešu dome. Bet tagad...

 — Jā, pats esmu jau students, bet dome kļuva par biedrību, lai veiksmīgāk varētu piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu. Mani ievēlēja par biedrības prezidentu. Agrāk jauniešu dome sanāca kopā «Līkajā muižā», tagad mēs varēsim pulcēties šeit.

— Vai esat apjautuši darbības galvenos virzienus?

— Ar to arī sāksim. Par ideju kastīti Aiga jau teica. Spriedīsim, vaicāsim tiem jauniešiem, kas te visbiežāk nāks. Par konkrētu darba laiku arī vēl lemsim. Protams, mēs jau sazināmies sociālajos tīklos, ar komunikāciju mums viss būs kārtībā.

Lai gan studēju, Dundagā esmu bieži un domāju vēl ilgi te darboties. Kopš manas bērnības te diezgan daudz kas ir mainījis, šis tas ir panīcis, un šāds centrs noteikti bija vajadzīgs. Tas iedvesmos darboties!

— Aiga, kā krietni senā iecere par jauniešu centru pārauga īstenībā?

 — Jāteic paldies pauerliftinga pārstāvim Jānim Langzamam, kas lūdza paraudzīt telpas trenažieriem. Apskatīju šīs divas tautas namā — tobrīd neapdzīvotas – tumšas un neremontētas... Tad iedomājos par jauniešiem, kas arī gribēja telpas sev. Tas ierosināja mums, Dundagas jauniešu biedrībai, rakstīt projektu brīvā laika pavadīšanas centra ierīkošanai, Ernests Salcevičs novada domē to aizstāvēja, projektu atbalstīja Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fondā lauku attīstībai. Pašvaldība līdztekus rakstīja citu projektu aprīkojuma iegādei. Ar Lauku atbalsta dienestu vienojāmies, ka šie projekti viens otru papildina, tāpēc ērtības labad pašvaldība mūsu projektu var pārņemt.

Jaunajā gadā te būs jauni novusa un galda tenisa galdi, kā arī aprīkojums pavisam jaunai izklaidei — gaisa hokejam. Tā būs puse inventāra, otra puse tiks Kolkai. Savukārt šeit, jauniešu centrā, galda spēlēm būs atvēlēta viena telpa, bet otra paredzēta jauniešu apspriedēm un dažādu tikšanās reižu rīkošanai.

Alnis Auziņš


elfla.jpg

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tautas nams, jauniešiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com