Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jaunie šahisti sekmīgi Pāvela Pikas piemiņas sacensībās 11.02.2019. plkst. 16.41

9. februārī tie Dundagas vidusskolas šaha pulciņa dalībnieki, kuri nebija saslimuši, piedalījās tradicionālajās bērnu un jauniešu sacensībās Ventspils Jaunrades namā. Līdztekus mājiniekiem un dundadzniekiem par uzvaru trīs grupās sacentās arī kuldīdznieki, liepājnieki un talsenieki, pavisam 73 dalībnieki.

Visvairāk šahistu, divdesmit septiņi, sacentās iesācēju grupā, un  te arī vislabākos panākumus guva mūsējie. Pamatturnīrā ar teicamu rezultātu, 6 punkti no 7 iespējamajiem, pirmo vietu izcīnīja  dundadznieks Fēlikss Zvans. 3.–4. vietu dalīja mūsu Marija Hanna Kristiņa, kas bija otra labākā starp meitenēm. Gan Fēlikss, gan Marija aizvadīja labāko turnīru savā īsajā šaha karjerā, – abi divi šaha pulciņu apmeklē tikai no šī mācību gada. Annai Rebekai Irbei 4 punkti deva 12. vietu. Annai gūt vēl labākas sekmes traucē pārlieku lielā steiga. Valteram Napskim 3,5 punkti deva 14. vietu, Katrīnai Sārai Kristiņai 2,5 punkti — 21. vietu, bet Samantai Petrovicai 2 punkti — 24. vietu.

P. Pikas piemiņas turnīra nolikumā ir savdabīgs punkts — pēc visu trīs grupu pamatturnīra izspēles pirmo divu vietu īpašnieki tiekas superfinālā par kausu. Iepriekšējos gados neviens dundadznieks par to nebija sacenties. Mūsu F. Zvanam nācās mēroties spēkiem ar  kuldīdznieku Valteru Pirinu. Šajā partijā Fēlikss atzina divus gadus vecākā pretinieka pārākumu. Kopumā Fēliksam sacensības vērtējamas ar lielu plus zīmi — ar uzviju izpildīta IV sporta klases norma, iegūta medaļa, diploms un arī nopietna balva.

Vidējā grupā sacentās divdesmit seši IV sporta klases šahisti. Otrreiz šādas raudzes sacensībās piedalījās mūsu Jēkabs Zvans un spēlēja ļoti atzīstami. Četri punkti Jēkabam deva 10. vietu. Ernestam Šmēdiņam un Rūdolfam Dambergam pa 2,5 punktiem un attiecīgi 21. un 22. vieta.

Spēcīgākajā, III sporta klases šahistu, grupā sacentās 20 jauno šahistu. Kārtējo reizi savu meistarību apliecināja mūsu Emīls Grīnerts, ka ar 5 punktiem ieņēma 4. vietu. Tikpat punktu bija arī otrās vietas ieguvējam, un šoreiz tikai sliktāks koeficients Emīlam neļāva «aizsniegties līdz  pjedestālam». Matīss Vīksna ar 4 punktiem bija to šahistu vidū, kas ieņēma 6. līdz 9. vietu. Ja ne dažas liktenīgas pārskatīšanās, tad šo turnīru Matīss varētu saukt par izdevušos. Ingars Blumbergs  ar 2 punktiem ieņēma dalītu 16.-19. vietu.

Jau pēc nepilna mēneša, 6. martā, gada nozīmīgākās jauno šahistu sacensības pašu mājās — pilī norisināsies Dundagas novada atklātais čempionāts bērniem un jauniešiem.

Alnis Auziņš, vidusskolas šaha pulciņa vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports, šahs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com