Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jaunie šahisti «Cerību kausā» 28.02.2018. plkst. 09.18

24. un 25. februārī Dundagas jaunie šahisti piedalījās valsts nozīmīgāko komandsacensību šahā – 46. «Cerību kausa» – pusfinālā, kas norisinājās Rīgas šaha skolā.

Šoreiz sacensības pulcēja 22 komandas no visas Latvijas, pavisam 96 jaunos šahistus vecumā līdz 12 gadiem. Komandā paredzētas vietas trim zēniem (pie zēnu galdiņiem gan drīkst spēlēt arī meitenes) un vienai meitenei. Diemžēl mūsu meitene tieši pirms sacensībām sasirga, tāpēc puišiem bija jācīnās ar nedaudz uzlabotu musketieru devīzi, proti, trīs par četriem. Īstenībā gan tas nozīmēja, ka mūsu «Dundagas torņu» komanda katrā kārtā pretiniekam uzdāvināja vienu punktu...

Gaidot kārtējo kārtu. No kreisās: Emīls Grīnerts, Ingars Blumbergs, Ernests Brikainis un ... skolotājs Alnis Auziņš, kas, biedēdams mazo pretinieci, apsēdies pie meiteņu galdiņa.
Gaidot kārtējo kārtu. No kreisās: Emīls Grīnerts, Ingars Blumbergs, Ernests Brikainis un ... skolotājs Alnis Auziņš, kas, biedēdams mazo pretinieci, apsēdies pie meiteņu galdiņa.
Ingus Blumbergs

Mūsu puiši visās septiņās partijās cīnījās braši. Emīls Grīnerts pie I galdiņa ieguva 3 punktus, Ingars Blumbergs pie II galdiņa – 4 (viens punkts gan tika tāpēc, ka pretinieks neieradās), savukārt Ernests Brikainis pie III galdiņa, četrreiz uzvarot, arī izcīnīja 4 punktus. Rezultāti bija ļoti blīvi, un mūsu komandas 11 punkti deva dalītu 18.–20. vietu. Pirms sacensībām Dundagas komanda pēc reitinga jeb šahistiskā spēka bija novērtēta kā pēdējā, bet spēļu gaita apliecināja, ka esam kļuvuši stiprāki nekā pērn un spējam līdzvērtīgi cīnīties ar šaha skolu komandām. Emīls pie I galdiņa ieguva 16. vietu, Ingars pie II galdiņa – 10. vietu, bet Ernests pie III galdiņa – sesto. Arī absolūtajā vērtējumā Ernstam labākais sniegums – 34. vieta. Eh, būtu vēl bijusi Anniņa... Nekas, nākamreiz.

Tagad jāgatavojas Dundagas atklātajam bērnu un jauniešu čempionātam, kas norisināsies mūsu pilī 9. martā un dalībnieku skaita un kvalifikācijas ziņā solās būt viens no ievērojamākiem skolēnu šaha notikumiem visā šaha pulciņa pastāvēšanas laikā.

 

Alnis Auziņš, šaha pulciņa vadītājs

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com