Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauni jauno mākslinieku panākumi 15.05.2017. plkst. 16.30

Vizuālās mākslas konkursā «Klusā daba ar zilo šķīvi» ļoti labus panākumus guvuši Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Mākslas nodaļas audzēkņi Elēna Ozoliņa, Māra Elīza Sila un Kristīne Emerberga (skolotāja Dace Čodera). Izstādes atklāšana un laureātu apbalvošana Stāmerienas pilī 18. maijā plkst. 13.00.

Antikvariātos uzietais zilais angļu, ķīniešu un holandiešu porcelāns ir bijis ievērojamā latviešu gleznotāja Leo Svempa atradums, ko mākslinieks bieži izmantojis savās gleznās. Godinot meistara raženo mūžu, Gulbenes Mākslas skola sadarbībā ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju aicināja apjaust gleznotāja Leo Svempa (1897–1975) radošo mantojumu, mākslinieka dzīves gaitas Latvijas mākslas un vēstures kontekstā.

Konkurss norisinājās šopavasar, tajā piedalījās 50 mākslas skolas un vairākas studijas. No vērtēšanai iesūtītajiem 287 darbiem trīs bija jauno dundadznieku veikums. Visas trīs eļļas tehnikā uz audekla gleznotās klusās dabas no skolas fondiem ir novērtētas — vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem Elēnai Ozoliņai par «Kluso dabu ar oranžo drapēriju» piešķirta 1. vieta; Mārai Elīzai Silai par «Kluso dabu ar zilo papīru — 2. vieta, savukārt vecuma grupā no 11 līdz 13 gadiem Kristīnei Emerbergai par «Kluso dabu ar melno termosu» — atzinība!

Apsveicam un lepojamies ar audzēkņu un skolotājas Daces Čoderas panākumiem!

Darbus vērtēja profesionāli mākslinieki un mākslas pedagogi no Latvijas un Gruzijas. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja bija Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča, profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas profesionālo mācību priekšmetu metodiskās apvienības vadītāja, gleznošanas un kompozīcijas skolotāja Vita Jurjāne, PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla mākslas skolas gleznošanas skolotājs Vladislavs Rubulis, Gulbenes Mākslas skolas gleznošanas skolotāja Silvija Šķipsna, māksliniece Ilona Brekte un mākslinieki no Gruzijas Paata Mdzinarišvili un Junona Gošadze. 

Izstāde Stāmerienas pilī būs apskatāma līdz 2017. gada 30. septembrim.

Linda Celma,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktora vietniece mācību darbā

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
māksla, DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com