Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lienes Rumpes izstāde «Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi» 15.02.2023. plkst. 09.48

17. februārī plkst. 17.00 Dundagas pilī atklāj jaunas izstādes.
Tās būs apskatāmas no 18. februāra līdz 22. aprīlim
darba dienās no 10.00 līdz 17.00 un sestdienās no 12.00 līdz 16.00, iepriekš piesakoties pa tālruni 29141121. Izstādes apmeklējums ir bez maksas.


Māksliniece Liene Rumpe par gleznu instalāciju «Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi» janvāra sākumā saņēma BDO jauno mākslinieka balvu.
«Gleznu instalācijas centrālais jautājums ir saistīts ar kara un kara vizuālās kultūras tematiku. Šī tēma pārklājas ar mūsdienu aktuālajiem ģeopolitiskajiem notikumiem. Krievijas iebrukums Ukrainā izgaismo arī daudzus ar kara vizualizācijas problemātiku saistītus jautājumus – interaktīvas frontes kartes televīzijā, satelītu veidotie attēli, civiliedzīvotāju perspektīva un tamlīdzīgi. Protams, ir vilinoši domāt par karu tikai tā uzskatāmākajās izpausmēs kā vardarbīgu cīņu. Taču karam ir arī ļoti daudz ierindas cilvēkam nepamanāmu aspektu. Kara aizkulisēs norisinās diplomātiskas spēles, armijas loģistikas nodrošināšana, spiegošana u.tml. Tāpēc manas instalācijas viens no saistelementiem ir nindzjas personāžs, kas nemanāmi var ietekmēt kara gaitu. Nindzja, kurš tulkojumā no japāņu valodas ir «slepenais cilvēks» jeb «klusi kustošais cilvēks», savus paņēmienus (viltība, slēpšanās, orientēšanās un cīņa) īstenojis instalācijā «Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi».» (Liene Rumpe)

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
pils, izstāde
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com