Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Janvārī uz «Janvāriem» 03.02.2014. plkst. 11.55

Ekskursija atkritumu poligonā «Janvāros»

Bērnudārza «Kurzemīte» «Bitītes» grupa janvārī devās uz tuvējo atkritumu poligonu.

Mūsu mācību ekskursijas iniciatore un organizatore bija Evelīnas māmiņa Sabīne Jaunbirze. Lai mūsu bērni augtu par atbildīgiem, pret apkārtējo vidi saudzīgiem cilvēkiem, nolēmām parādīt nolietoto priekšmetu tālāko ceļu. Mūsu mērķis bija panākt, lai bērni paši savām acīm redzētu un vērtētu, kādus atkritumus nepieciešams šķirot.

Pirms ekskursijas grupā pārrunājām, cik svarīgi nepiesārņot mūsu apkārtni un noskatījāmies pamācošu videofilmu.

Spītējot aukstajam laikam, devāmies uz sadzīves atkritumu poligonu «Janvāri». Mūs sagaidīja šī uzņēmuma vadītājs Inārs Zaļums. Vispirms mēs tikām nosvērti uz milzīgiem svariem, kuros  ikdienā tiek svērtas atkritumu pārvietojamās automašīnas. Ekskursijas vadītājs skolotājām izdeva kvīti, kurā bija rakstīts, ka mēs kopā ar skolotājām un šoferi svērām 840 kg.

Sākumā aplūkojām novietni, kur glabājas izlietotās luminiscējošās  jeb dienas gaismas spuldzes. Iegājām milzīgā angārā, kur redzējām, ka otrreizējās izejvielas, pirms to nogādāšanas pārstrādes uzņēmumiem, tiek sapresētas ķīpās. Pa metāla kāpnēm devāmies augšā uz šķirošanas līniju. Ko tik cilvēki nemet dzeltenajos zvanveida konteineros! Tetrapakas, lupatas, ēdienu paliekas, traukus, kaut gan te vieta būtu tikai papīram, kartonam un PET pudelēm. Pie konveijera strādāja divas darbinieces, kas pāršķiroja atkritumus pēc to veidiem: atsevišķi polietilēnu, PET pudeles un papīru.

Redzējām, kā pareizi saplacināt  PET pudeles pirms to iemešanas atkritumu konteinerā. Bijām sajūsmināti par tehnoloģijām atkritumu apsaimniekošanai un sagatavošanai otrreizējai apstrādei. I. Zaļums ieveda mūs novadpētniecības istabā, kurā tiek vākti vērtīgi ieguvumi ar vēsturisku nozīmi: grāmatas, laikraksti, vērtspapīri, fotogrāfijas.

Tagad mēs zinām, ka iepakojumu materiālu pārstrāde ļauj ietaupīt enerģiju un dabas resursus, tāpēc grupā vācam makulatūru. Palīdzēsim kokiem — 1 tonna makulatūras ļauj saglabāt 14 kokus. Paldies mūsu mīļajiem vecākiem un ekskursijas organizētājiem!

«Bitītes» grupa un skolotājas Vija un Irina

Foto no grupas albuma

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bērnudārzs, atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com