Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izsūtīti nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumi 2016. gadam 22.02.2016. plkst. 10.11

Pašvaldība maksātājiem ir izsūtījusi maksāšanas paziņojumus par aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli  (NĪN) 2016. gadam.

Nodokli par zemi un mājokli aprēķina visam gadam un sadala četros maksājumos: šogad NĪN maksāšanas termiņi ir 31. III , 16. V, 15. VIII un 15. XI. Maksāt var gan pa daļām norādītajos termiņos, gan arī līdz pirmajam maksājuma termiņam – 31. III – avansā samaksājot visu summu.

Ja maksas termiņi ir nokavēti, tad pēc likumam par termiņa kavējumu maksātājam aprēķina nokavējuma naudu —  0,05 % par katru nokavēto dienu no laikā nenomaksātā pamatparāda.

Nomaksāt NĪN var pašvaldības kasēs Dundagā Pils ielā 5 vai Kolkā «Brigās», bankās, internetbankās, kā arī portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv .

Maksājot internetbankā, ir jāpārliecinās, vai pārskaitījumu adresējat pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, un uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā. Tāpat arī maksājuma mērķī precīzi jānorāda nodokļa maksātāja personīgā konta numurs par zemi un personīgā konta numurs ēkām, īpašuma adrese vai kadastra numurs, par kuru maksājat.

Taču drošākais un ērtākais veids nomaksāt NĪN ir portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.  

Portālā www.epakalpojumi.lv pieejami arī citi pakalpojumi — tur var gan iegūt informāciju par maksājamo nodokli un to samaksāt, gan pieteikties maksāšanas paziņojuma saņemšanai e-pastā, kā arī pieteikties saņemt atgādinājumu e-pastā vai īsziņā par tuvojošos NĪN samaksas termiņu.

Sintija Gāliņa,
nekustamā īpašuma nodokļa administratore
sintija.galina@dundaga.lv,
tel.: 63237856, 25446570

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com