Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstrādās jaunu Talsu novada ģerboni 25.11.2021. plkst. 14.26

Stājoties spēkā administratīvi teritoriālajai reformai, no 1. jūlija Talsu novada pašvaldība oficiālajos dokumentos izmanto mazo valsts ģerboni. Lai radītu jaunā novada iedzīvotājus vienojošu simbolu, Talsu novada domes deputāti nolēma uzsākt jauna Talsu novada ģerboņa izstrādi.

Kopš 2010. gada 25. marta Talsu novada ģerbonis bija mākslinieces Antras Auziņas izstrādātais: ozollapu vainags, kura 18 lapiņas simbolizēja novada četras pilsētas un 14 pagastus, zelta laukā.

1. jūlijā stājās spēkā administratīvi teritoriālā reforma, apvienojot agrākos Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadus. Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu un Talsu novada domes lēmumu, Talsu novada pašvaldība no 1. jūlija kā Talsu novada ģerboni uz laiku līdz Talsu novada ģerboņa apstiprināšanai izmanto mazo valsts ģerboni.

13. augustā Talsu novada pašvaldība vērsās Valsts prezidenta kancelejā, kā pakļautībā ir Valsts Heraldikas komisija, lai noskaidrotu, kāda būtu atbilstošākā rīcība ģerboņa jautājumā: virzīt Valsts Heraldikas komisijai izskatīšanai papildinātu esošo Talsu novada ģerboni, atjaunot vēsturisko Talsu apriņķa (rajona) ģerboni vai izstrādāt jaunu Talsu novada ģerboni.

24. augustā tika saņemta atbilde no Valsts Heraldikas komisijas, kas ieteica atjaunot vēsturisko Talsu apriņķa (rajona) ģerboni (zaļš vainags ar septiņiem zelta trīslapu ziediem zelta laukā), tomēr pieļaujama ir arī jauna Talsu novada ģerboņa izstrāde.

Talsu novada domes deputātu vairākums atbalstīja jauna Talsu novada ģerboņa izstrādi, lai radītu jaunā novada iedzīvotāju vienojošu ģerboni.

Procesu paredzēts sākt ar darba grupas, kas sastāvēs no dažādiem jomu speciālistiem, izveidi. Tālāk tiks organizēta iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu, kādus simbolus būtu nepieciešams iestrādāt jaunajā ģerbonī, tad tiks izvēlēts ģerboņa izstrādātājs. Paredzēts sagatavot vairākus ģerboņa variantus, par tiem pēc tam organizējot iedzīvotāju aptauju. Kad tiks izvēlēts sabiedrībai pieņemamākais jaunais Talsu novada ģerbonis, tas tiks virzīts izskatīšanai Kultūras ministrijā un Valsts Heraldikas komisijā.

Jauna Talsu novada ģerboņa izstrāde neietekmēs jau apstiprinātos pilsētu un pagastu ģerboņus: tie ir spēkā esoši un netiks mainīti.

Inita Fedko

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pašvaldība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com