Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstrādā Jūras telpisko plānojumu 09.09.2015. plkst. 10.05

Kopš 2015. gada janvāra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzdevumā Baltijas Vides forums, piesaistot ekspertus no dažādām valsts institūcijām, kā arī Lietuvas un Igaunijas jūras telpiskās plānošanas ekspertus, izstrādā «Jūras telpiskā plānojuma Latvijas Republikas teritoriālajiem un ekskluzīvās ekonomiskās zonas  ūdeņiem» projektu.

Jūras telpiskā plānojums ir nacionālā līmeņa ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kas noteiks jūras izmantošanu turpmākajos 12 gados. Jūras telpiskā plānošana ir jauna teritorijas attīstības plānošanas joma. Tā īpaši aktualizējusies pēdējos desmit gadas, kad tehnoloģiju attīstība dod iespējas uzsākt jaunas saimnieciskās darbības jūrā, piemēram, vēja parku būvniecību, kas neizbēgami konkurē par telpu un  konfliktē ar līdzšinējiem jūras telpas izmantotājiem — zvejniekiem un kuģu satiksmi. Turklāt attīstās arī tradicionālās ar jūras resursu izmantošanu saistītās nozares, piemēram, jūras pārvadājumi un tūrisms.

Plānojuma mērķis ir saskaņot dažādu nozaru, jūras telpas lietotāju, valsts un pašvaldību intereses, nodrošināt ilgtspējīgu un racionālu jūras telpas un resursu izmantošanu, neradot neatgriezeniskus kaitējumus videi un jūras ekosistēmai, pielāgot iecerēto attīstību konkrētajai vietai, tā nodrošinot uz  vides un tehnoloģiskiem apsvērumiem balstītas izaugsmes iespējas.

Sīkāk lasiet laukutikls.lv/nozares/zivsaimnieciba/raksti/izstrada-juras-telpisko-planojumu

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
plānošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com