Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izstādes «Zīmējam dzejoli» atklāšana 08.10.2018. plkst. 15.19

Dundagas pilī Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētā ceļojošā izstāde «Zīmēju dzejoli» un Dundagas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu darbi ekspozīcijā «Mana grāmata».

Latvijas mākslas skolu audzēkņu pašu veidotas un ilustrētas dažādu autoru dzejas grāmatas – 2017/18. mācību gada profesionālās ievirzes mākslas skolu Valsts konkursa I kārtas audzēkņu labākie radošie darbi.

Izstādi atklās pasākums 10. oktobrī, plkst. 17.00 pils Lielajā zālē ar Daces Čoderas prezentāciju «Spēlējam ilustratoros», kurā redzams grāmatas tapšanas process no idejas līdz iesietai grāmatai Dundagas mākslas un mūzikas skolas 5. un 6. klasē.

Izstāde apskatāma pils Mazajā zālē līdz 31. oktobrim.


Valsts konkursā piedalās profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņi un tas ir gada lielākais mākslas skolu pasākums. Konkursa mērķis ir apzināt Latvijas mākslas skolu attīstības vajadzības, vienlaikus izvērtējot arī audzēkņu mācību sasniegumus. Pavisam Latvijā ir 164 mākslas un mūzikas skolas, no kurām 103 apgūst mākslas programmas. Valsts konkursa tēma mainās ik gadu, nosakot virzienu, kas būtu aktualizējams mācību procesā.
2017./2018. mācību gada tēma bija ilustrācija. Gatavojoties konkursam, skolēni iepazina Latvijas bērnu grāmatu vides krāsainību un daudzveidību, paši veidoja grāmatiņas un ilustrēja dzejoļus. Izstādē skatāma daļa no Latvijas labāko mākslas skolu audzēkņu veikuma, kā arī DMMS tapušie radošie darbi — konkursa I kārtas darbi.
Konkursu katru gadu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar partneriem, šoreiz tā bija bērnu grāmatu izdevniecība «Liels un mazs». Savukārt, izstāde veidota sadarbībā ar Jelgavas Mākslas skolu un Jelgavas Kultūras namu.
Rūta Briede, māksliniece, izdevniecības «Liels un mazs» mākslinieciskā redaktore, Latvijas Mākslas akadēmijas lektore atzīst: «Ilustrācija nav joka lieta arī pieredzējušam māksliniekam, tāpēc izjūtu gandarījumu par bērnu drosmi un apņēmību, ir pamats domāt, ka tagad jaunie mākslinieki noteikti raudzīsies uz jau izdotajām bilžu grāmatām ar pieredzējušāku, vērtējošāku un izprotošāku skatu».
Alise Nīgale, izdevniecības «Liels un mazs» vadītāja: «Man tā bija jauna pieredze — vērtēt bērnu darbus. Taču savā ziņā tā bija arī pedagogu darba vērtēšana un šajā ziņā gribētos teikt, ka es novēlu skolotājiem strādāt radošāk, iedvesmot bērnus uzdrīkstēties ilustrācijā jokot, eksperimentēt, veidot savus stāstus, kas papildina grāmatas saturu.»
Juris Petraškevics, mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors: «Konkurss dod iespēju skolotājiem rosināt dažāda veida radošu pieeju bērniem piedzīvot mākslas darba, šajā gadījumā — grāmatas, tapšanu, kas sevī ietver mākslinieka darba sarežģītību, improvizējot un radot savu vizuālu stāsta interpretāciju, teksta izvietojumu un maketa nozīmi».
Uz tikšanos!
 

Dace Čodera,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktore

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pils, DMMS, māksla
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com