Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izlaidums Mākslas un mūzikas skolā 03.06.2019. plkst. 13.28

Ceriņi, ceriņi, ceriņi...
pienenes, pienenes, pienenes,
ziedēja viss vienā laikā –
ķirši, ievas un ābeles…

28. reizi jau izsmaržojušas izlaiduma meijas un rimis svētku priecīgais satraukums Dundagas Mākslas un mūzikas skolā. Šogad skolu absolvēja un apliecības par profesionālās ievirzes izglītības programmas «Vizuāli plastiskā māksla» apguvi saņēma Megija Helēna Bandere, Ralfs Dubovičs un Laura Rumpe. Kā ierasts, lai saņemtu apliecību mākslas programmā, jāizstrādā un jāaizstāv nobeiguma darbs katrā mācību priekšmetā. Kopēju tēmu «Gadalaiki» risināja mācību priekšmetos Kompozīcijā, izstrādājot dizaina elementu somai, kuras makets, savukārt, tapa Mākslas valodas pamatu stundās. Tekstilā tika uzausts klasisks gobelēns lielajās stellēs ar radošiem papildinājumiem citās rokdarbu tehnikās, darba kompozīcijai izmantojot iepriekšējā mācību gada valsts konkursam radītās grāmatas ilustrācijas. Gleznošanā eļļas tehnikā gleznota «Klusā daba ar sarkano drapēriju», atklājot prasmes parādīt dažādo priekšmetu materialitāti un citas nozīmīgas gleznieciskās kvalitātes, Zīmēšanā ar grafīta zīmuļiem zīmēta «Klusā daba ar sadzīves priekšmetiem». Veidošanā katrs izstrādāja savu izvēlēto tēmu un darba apjomu — Ralfs veidoja vienotu trauku grupu un paliktni mākslinieka darba piederumiem, Megija divas dekoratīvas un rotātas vāzes, bet Laura atklājās caur savu hobiju — nodarbi ar zirgiem, uzveidojot 6 zirgu figūras no skulpturālā plastilīna. Absolventu nobeiguma darbi apskatāmi pils 3.stāvā, Zīmēšanas klasē.

Mūzikas nodaļas absolventi kārtoja skolas beigšanas eksāmenus teorijas priekšmetos Solfedžo un Mūzikas literatūrā, kā arī Vispārējās klavierēs, atskaņojot 3 skaņdarbus, un katrs savā specialitātē. Arnolds Bergmans — «Sitaminstrumentu spēlē», atskaņojot 2 skaņdarbus uz marimbas ar koncertmeistara pavadījumu un vienu uz bungu komplekta ar fonogrammu, Elīza Zeltiņa — «Ģitāras spēlē» arī trīs dažādus skaņdarbus, bet Kolkā Evelīna Luīze Feldentāle — «Kokles spēles» beigšanas eksāmenā atskaņoja četrus dažādu žanru un rakstura skaņdarbus.

Apliecību par profesionālās ievirzes izglītības programmas «Dejas pamati» apguvi saņēma Anete Anna Savicka, kura mūsu skolas absolvente ir jau otro reizi, jo iepriekš pabeidza Klavierspēles programmu. Dejā eksāmenus kārtoja mācību priekšmetos — klasiskā deja, improvizācija, latviešu deja un modernā deja, kur Anete spīdoši nodemonstrēja gan izpildījuma māksliniecisko, gan tehnisko līmeni, gan uzstāšanās kultūru un radošumu deju izveidē.

Lai absolventiem drošs ceļš nākotnē, nospraužot un realizējot savus mērķus! Lai noder pie mums gūtās zināšanas un profesionālās iemaņas, prasme plānot savu laiku, kā arī pacietības un «izturēt līdz galam» rūdījums.

Linda Celma,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktores vietniece izglītības jomā

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Izlaidums Mākslas un mūzikas skolā

Atslēgvārdi
DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com