Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izglītība ir labākais starta kapitāls 23.07.2020. plkst. 02.35

Indriķis Muižnieks,
profesors,
Latvijas Universitātes rektors

21. gadsimta tehnoloģiju un informācijas laikmetā pats svarīgākais ir spēt apstrādāt un analizēt arvien pieaugošo informācijas plūsmu, radīt idejas un jaunus risinājumus teju visās dzīves jomās un nozarēs. Šādas spējas piemīt cilvēkam, kas savu dzīves ceļu veido, balstoties uz augsta līmeņa un kvalitatīvu izglītību. Protams, šis secinājums nav nekas jauns. Tomēr, biežāk nekā gribētos, pēc vidusskolas vai citas vidējās izglītības iestādes pabeigšanas ikdienas problēmas spiež pieņemt lēmumus un izdarīt izvēli, balstoties uz, manuprāt, īstermiņa apsvērumiem. Priekšroka tiek dota jau šodien nopelnītai algai kādā uzņēmumā, nevis tālākām studijām augstskolā.

Vēlreiz gribu uzsvērt — izglītība ir labākais starta kapitāls, lai iegūtu un, pats svarīgākais, saglabātu konkurētspēju darba tirgū. Izglītības un zinātnes ministrijas šī gada vasarā veiktais augstskolu beidzēju nodarbinātības plašais pētījums parādīja, ka augstākā izglītība atmaksājas: absolventi pelna par 2500 eiro gadā vairāk nekā vidēji valstī. Tātad — ir vērts ieguldīt arī maksas studijās.

Zinātnē un jaunākajās tehnoloģijās balstīta izglītība vēlāk ļauj gūt panākumus darbā, dod pārliecību par savām spējām, paver iespējas kvalificētam darbam Latvijā, Eiropā, pasaulē. Un, kas zina, varbūt starp izcilajiem speciālistiem ekonomikā, jurisprudencē, medicīnā, dabaszinātnēs, datorikā, valodās, vēsturē, politikas, sabiedrības vai uzņēmumu vadības un citās sociālo zinātņu jomās būs arī kāds pasaulē atzīts zinātnieks, Nobela prēmijas laureāts.

Latvijas Universitāte ir lielākā valsts augstskola. LU strādā vairāk nekā 1400 profesori, zinātnieki un pasniedzēji, mācās 15 tūkstoši studentu. LU ir nacionālā augstskola, kuras nosaukumā ne velti ir vārds «Latvija» un kuras devīze jau no tās dibināšanas 1919. gadā ir «Scientiae et Patriae» — zinātnei un tēvzemei. Droši varu teikt, ka LU šodien piedāvā gan modernu vidi, gan jaunākās tehnoloģijas un inovatīvas studiju metodes, gan arī aizraujošu studentu dzīvi: sākot ar koriem un sportu, līdz pat dalībai Universitātes pašpārvaldē. Mūsu jaunais Akadēmiskais centrs Torņakalnā Rīgā noteikti ierindojams starp vislabāk nodrošinātajiem un aprīkotajiem zinātnes un mācību centriem Baltijā.

Nenoliedzami, ka nozīmīgu darbu Latvijas Universitātes misijas izpildei paveic arī mūsu filiāles reģionos. Tās dod iespēju iegūt Universitātes līmeņa augstāko izglītību un prestižu diplomu tuvāk savai dzīvesvietai, ļauj attīstīt novadu sociālos un ekonomiskos procesus. Filiāles Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā un Tukumā ir nozīmīga Latvijas Universitātes daļa. To darbā izpaužas Universitātes kā nacionālas augstskolas atbildība: veidot pamatu valsts attīstībai, būt augstākās izglītības kvalitātes etalonam.

Universitātes izglītība ir starta kapitāls katra cilvēka izaugsmei, tā ļauj veidot gan savas dzīves, gan visas Latvijas nākotni jaunā kvalitātē. Jo izglītotāka sabiedrība, jo attīstītāka valsts. Lai kādu studiju ceļu jūs izvēlētos, tā būs pareiza izvēle: studēt, iegūt izglītību un nodrošināt stabilu pamatu nākotnei. Pievienojieties panākumiem!

***

Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis: «Vēl līdz 2. augustam studijām Latvijas Universitātē var pieteikties gan elektroniski, gan klātienē kādā no vienotās pieteikšanās punktiem visā Latvijā, tostarp — arī visās septiņās LU reģionālajās filiālēs — Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā un Tukumā. Pieredze rāda, ka topošie studenti labprāt izmanto iespēju pieteikumus noformēt klātienē, simboliskajā Latvijas Universitātes ēkā Raiņa bulvārī 19, pašā Rīgas centrā. Mēs gan aicinām pašu pieteikumu vietnē Latvija.lv izveidot vēl pirms došanās klātienē, lai reģistrācijas process būtu mazāk laika patērējošs. Svarīgi uzsvērt, ka līdz pat reģistrācijas perioda beigām, kas ir 2. augustā, prioritātes būs iespējams mainīt.»

***

«Izvēle par studijām Latvijas Universitātē bija ļoti mērķtiecīga, vēlējos studēt tieši šajā Universitātē, jo biju dzirdējusi labas atsauksmes gan par izciliem mācībspēkiem, gan medicīnas sasniegumiem, gan jauno ēku, kurā notiek studijas. Par savu izvēli ļoti priecājos un uzskatu, ka studēt šeit ir privilēģija,» atzīst LU Medicīnas fakultātes studiju programmas «Ārstniecība» 5. kursa studente Laura Keiša.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com