Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ivars Abajs (22.07.1961.–12.12.2017.) 13.12.2017. plkst. 16.29

Labi cilvēki aiziet nemanot!

Reizēm ir sajūta, ka daba un laiks skrien mums pa priekšu un 24 stundu laikā izdzīvojam visus gadalaikus. Tāds bija arī 12. decembris, kad spoža saule kā pavasarī mijās ar sniegputeni, lietu un zaļu zāli, un pēkšņi uzziedējušu kliņģerītes ziedu piemājas dobē, bet Dundagas centrā rotājas Ziemssvētku egles. Un šai dienā kā zibsnis aizskrēja mums tuva cilvēka — kolēģa, sirsnīga un gudra cilvēka mūžs. Aizsaulē devās Kubalu skolas-muzeja vadītājs Ivars Abajs.

Ivars ir Kolkas puses puika. 1984. gadā viņš pabeidza Latvijas Universitāti kā fizikas pasniedzējs un kopš 1991. gada strādā Dundagas pašvaldībā. 1992. gada janvārī pārņem Kubalu skolā-muzejā veicamos darbus. Ivars mums bija viens no pirmajiem datoru pārzinātājiem, kurš savu padomu neliedza nevienam. Pelnīti varam viņu dēvēt par automatizācijas aizsācēju pašvaldībā. Pateicoties kopīgam projektam Sorosa fondā, 1997. gadā Dundagas bibliotēka ieguva savu pirmo datoru un printeri.

Viņa devums novadam ar paveikto muzejā un izdotajiem muzeja rakstu krājumiem ir paliekošs vēl daudzām dundadznieku paaudzēm.

Par savu darbu Ivars 2016. gada novembrī saņēma pašvaldības atzinības rakstu un šā gada 26. maijā saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pateicību par Kubalu skolā-muzejā ieguldīto darbu 25 aizvadītajos gados.

Ivaru atcerēsimies kā gudru, ļoti precīzu, vienmēr mierīgu un nosvērtu kolēģi. Pietrūks viņa dziļā humora izjūta un pasaules izpratne.

Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem!

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nekrologs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com