Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ievēro piesardzību pie ūdenstilpēm – nekāp uz ledus! 29.11.2022. plkst. 12.15

Līdz ar auksto laiku, uz ūdenstilpēm arī Talsu novadā izveidojusies ledus kārta, kas aizvien ir trausla un plāna. Šāds ledus nekādā gadījumā nav piemērots, lai uz tā kāptu, staigātu, skrietu vai lēktu vai nodarbotos ar zemledus makšķerēšanu.

Saskaņā ar 2022. gada 24. novembra Talsu novada pašvaldības izpilddirektora p.i. rīkojumu, ir aizliegts atrasties uz Talsu novada administratīvajā teritorijā esošo iekšzemes publisko ūdenstilpju un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus vietās, kur var tikt apdraudēta personas dzīvība un veselība. Publisko ūdeņu saraksts šeit.

Rīkojums izdots, pamatojoties uz Talsu novada domes 2021. gada 1. jūlija saistošo noteikumu Nr.1 „Talsu novada pašvaldības nolikums” 29.3. apakšpunktu, Talsu novada domes 2022. gada 28. jūlija sēdes lēmumu Nr.359 „Par Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos atbrīvošanu no amata un pienākumu izpildītāja iecelšanu”.

Aicinām ikvienu atcerēties, ka ledus aukstajā laikā pie mainīgiem laikapstākļiem var radīt maldinošu iespaidu par tā biezumu un izturību. Turklāt katrā ūdenstilpe ir citādāka – vienā vietā ledus var būt biezāks, bet citur plānāks, ko ietekmē dažādi faktori – zemūdens avoti, straume, dažādu augu, piemēram, niedru atrašanās krasta līnijā. Par atrašanos uz iekšzemes publiskās ūdenstilpes vai jūras piekrastes ūdenstilpes ledus, ja tas ir aizliegts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina par piesardzību. Ja redzat kādu ledū ielūzušu personu:

  • zvaniet 112, dispečeram jānosauc adrese vai izskaidro, kā piebraukt pie notikuma vietas, jāatbild uz visiem dispečera jautājumiem;
  • lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no 2 – 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2 – 3 metru attālumā;
  • izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam.

Atgādinām ikvienam būt piesardzīgam un nekāpt uz ūdenstilpēm, tādējādi apdraudot savu vai citu personu veselību un dzīvību. Aicinām arī vecākus pārrunāt ar bērniem jautājumus par drošību pie un uz ūdenstilpēm ziemas sezonā, izskaidrojot, ko drīkst un nedrīkst darīt.

Sabīne Kleinhofa-Prūse

 

 
Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
drošība
Komentāri
Ojārs Karolis pirms 286 dienām (09.12.2022. 20:34)

Man ir vairāki jautājumi. Kas un uz kādām ūdenskātuvēm pārbauda ledus biezumu,cik bieži?? ? Kur tiek izplatīta informācija par stāvokli ūdenskrātuvēs? Cik biezam jābūt minimālam ledus biezumam lai varētu atrasties uz tā? Mans ieteikums. Informējiet zemledus makšķerniekus ka viņi paši nes atbildību par atrašanos uz ledus .Ja kāds ielūzīs un viņam būs nepieciešama mediķu vai glābēju palīdzība ,pašm jāsedz pakalpojuma izmaksas Un nevajag čakarēt cilvēkiem smadzenes.Ar cieņu Ojārs Karolis.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com