Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gregorikas dienas Mazirbē izskanējušas 09.08.2016. plkst. 15.51

4. VIII Mazirbes luterāņu baznīcā ar krāšņu dievkalpojumu, kurā skanēja gregoriskie psalmu dziedājumi, noslēdzās 24. Gregorikas dienas Latvijā.

Tās piepildīja gregorisko psalmu dziedājumi, ko gadsimtiem ilgi ir kopusi benediktiešu klosteru liturģiskā tradīcija. Mazirbes mācītājmuižā kopā ar Rīgas Doma direktoru un gregorisko dziedājumu skolotāju Guntaru Prāni mēģinājumos varēja rosināt sirdis Dieva godam.

Garīgu stiprinājumu dalībnieki saņēma, klausoties mācītāja Kārļa Irbes lekcijās par praktisko dievbijību, šoreiz aicinot pārdomāt Dieva doto baušļu nozīmi un pielietojamu savā dzīvē. Guntars Prānis stāstīja par Gregorisko lūgšanu izcelsmi un būtību, iepazīstināja dalībniekus ar viduslaiku mistērijām — krāšņiem un izkoptiem uzvedumiem, ko rādīja dažādos svētkos, lai cilvēkiem pastāstītu kādu no Bībeles stāstiem. Savukārt Gregorisko dienu dalībnieks priesteris Andris Priede iepazīstināja ar kristīgajā baznīcā esošo dievkalpošanas ritu daudzveidību.

Te bija iespēja satikties un iepazīt brīnišķīgus cilvēkus no dažādām Latvijas vietām, pat Cesvaines, Aizkraukles, Jaunjelgavas un Daugavpils. Radošajā vakarā katrs tika aicināts dalīties ar to, ko katram Dievs dāvājis.

Jānis Amols no Babītes, no Piņķu svētā Jāņa draudzes atzina, ka Mazirbi Lībiešu svētkos apmeklējis divreiz, bet Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Rekolekciju centrā šajās Gregorikas dienās bijis pirmoreiz. «Mācīties gregoriskos dziedājumus man bija kaut kas jauns, ne vienmēr tas bija viegli, kaut gan esmu korists ar stāžu. Tie bija tikai pirmie soļi. Lai iemācītos vairāk, vajadzētu vēl papildu nodarbības. Tā bija lieliska iespēja — mācīties pie tik izcila muzikālā vadītāja kā Guntars Prānis.

Vieta šeit ir jauka un Gregorikas dienām piemērota. Arī sadzīviski jutāmies labi, jo te viss ir iekārtots, lai varētu ērti dzīvot. Īpaši skaistus pārsteigumus mums sagādāja ēdināšanas reizes. Paldies par izdomu un ļoti gardajām maltītēm saimniecei Ingunai Rumbinikai! 

Patīkami bija izjust viesmīlību no mācītāja Kārļa Irbes un viņa sievas Vinetas. Viņu gādība bija par katru no mums. To novērtēju augstu».

Kā pastāstīja G. Prānis, viņš un arī nometnes dalībnieki ir ļoti priecīgi par iespēju Gregorikas dienas rīkot Mazirbē. Līdz ar nometnes pārcelšanos uz Mazirbi ir piedzīvota jauna elpa. Tas, ko šī vieta dāvā, ir tieši kā radīts, lai te notiktu Gregorikas dienas. Pirmkārt, tie ir mācītājs K. Irbe un viņa sieva Vineta, kas nometnes dalībniekus viesmīlīgi uzņem, bet arī viss komplekss atbilst tam, kas vajadzīgs šādā veida nometnēm — klusums, miers, baznīca ar seniem mūriem, te var netraucēti nodoties lūgšanām, dziedāšanai un meditācijai. Šis jau ir 3. gads pēc kārtas, kad Gregorikas dienas notiek Mazirbē. Tas liecina, ka nometne šeit ir uz palikšanu. Ir jau ielikti datumi, kuros Gregorikas dienas atkal nākamgad būs Mazirbē — no 30. VII līdz 3. VIII.

Mācītājs K. Irbe Gregorikas dienas Mazirbē salīdzināja ar vīnogām: kad tās 3 gadus rušinātas un ir izdzīvojušas, tad ir pārliecība, ka 4. gadā tās turpinās augt un nesīs augļus. Šogad pirmoreiz Gregorikas dienu lūgšanās piedalījušies arī cilvēki, kas nav Mazirbes draudzē, bet kuriem šajā pusē ir dzimtas īpašumi. Tātad tas ir arī veids, kā evaņģelizēt. Mācītājs atzinās, ka ir bijis tik interesanti iepazīt jaunus cilvēkus un atklāt citā rakursā jau agrāk iepazītos. «Ar ilgām gaidu nākamās Gregorikas dienas, lai atkal varētu satikties».

Diāna Siliņa, Anda Lenša foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Gregorikas dienās Mazirbē

Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com