Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Grāmatu starta» noslēgums Dundagā 26.05.2021. plkst. 16.43

Pūce mums parasti asociējas kā zināšanu un grāmatu simbols. Tāpēc nav brīnums, ka mazo ķiparu lasīšanas veicināšanas programmas «Grāmatu starts» simbols arī ir Mazā Grāmatu Pūcīte.

Dundagas bibliotēka šajā mācību gadā programmā sadarbojās ar pirmsskolas izglītības iestādes «Kurzemīte» grupiņu Taurenītis (4-gadīgi bērniņi). Mūsu kopējais uzdevums ir veicināt lasītprieku un lasītprasmi jau no mazotnes. Dundagas bibliotēkas krājumā ir daudz grāmatiņas pašiem mazākajiem, bieži tās tiek sauktas par koka vai rotaļgrāmatām, jo veidotas no ļoti biezām lapām un pamatā sastāv no krāšņām ilustrācijām un vien dažiem vārdiem. Un tieši šādai ir jābūt pirmajai grāmatiņai mūsu bērnu rokās —  lai var noturēt, lai var pats pāršķirt lapu to nesaplēšot, lai var «pagaršot», lai ir koša bildīte ko apskatīt. Un ļoti labi, ja šai brīdī blakus ir vecāki, jo mazulim jautājumu vienmēr būs daudz un pirmie vārdiņi taču ir jāpalīdz ieraudzīt un izlasīt. Šāds virsuzdevums tad arī ir programmai «Grāmatu starts» — savest kopā grāmatu ar bērniem un vecākiem, kopā sākt lasīt. Dundagas bibliotekāres un bērnudārza audzinātājas ir gatavas palīdzēt šai procesā un mums ir patiess prieks, ka daudzas grāmatiņas atrada savus lasītājus, ka mazie ķipari, pēc mūsu uzaicinājuma, paņēma mammu vai tēti pie rokas un kopā atnāca uz bibliotēku.

Izlasītas ir daudzas grāmatiņas, bet bērniem grupiņā ļoti iepatikās trīs sivēntiņu piedzīvojumi. Tāpēc nemaz nebija brīnums, ka viens no sivēntiņiem izkāpa ārā no grāmatiņas un  ieradās ciemos pie bērniem noslēguma pasākumā 26. maijā bērnudārza zālē, atnesot sev līdzi skaistas dāvanas, kuras sarūpējusi Dundagas novada pašvaldība kopā ar Latvijas Nacionālas bibliotēkas Atbalsta biedrību. Šogad mums ļoti daudzas lietas norit attālināti un arī programmas noslēgums mums ZOOMēja (nu gluži kā bitīte grāmatiņā, kurā lācēns pārēdās medu …). Mums ļoti patika bērnu sagatavotie zīmējumi par izlasītajām grāmatiņām, tie visi apskatāmi izstādītē bibliotēkas bērnu nodaļā. Cik dažādas grāmatas un bērni, tikpat dažādi ir tapušie darbiņi! Paldies!

Bibliotēka aicina lasīt gan lielus, gan mazus! Ikvienam atradīsim piemērotu lasāmvielu!

 

Ruta Emerberga,
Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com