Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ģimenes ārstu streika laikā 03.07.2017. plkst. 09.45

Tā kā šobrīd nav pieejama informācija par protesta akcijas ilgumu, savukārt aptaujātie ģimenes ārsti sniedz atšķirīgu informāciju par iespējamo protesta ilgumu, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iepazīties ar informāciju par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām protesta akcijas laikā.

Ja vajag saņemt kādu no ģimenes ārsta sniegtajiem pakalpojumiem, vispirms sazinieties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts piedalās protesta akcijā.

Ja ģimenes ārsts nav pieejams, ieteicams vērsties pie dežūrārstiem, kuri sniedz ģimenes ārsta kompetencei atbilstošas medicīniskas konsultācijas un protesta laikā pieņem pacientus ne tikai vakara stundās, bet arī dienas laikā. Savukārt lauku reģionos var vērsties feldšerpunktos, kuros strādā ārstu palīgi.

Ja dežūrārsti vai feldšerpunkti nav pieejamā attālumā, medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos vai slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Šajās iestādēs jāvēršas arī tad, ja konsultācija ir nepieciešama steidzami — piemēram, hronisku slimību paasinājuma gadījumos, traumu, apdegumu un citos akūtos gadījumos.

Informācija par ārstniecības iestādēm, kurās protesta laikā var saņemt medicīnisko palīdzību akūtā gadījumā, ir attēlota speciāli izveidotā interaktīvā kartē. Karte un informācija par to, kur var atvērt darbnespējas lapas, saņemt medikamentu receptes un citus pakalpojumus, ir pieejama NVD interneta lapā www.vmnvd.gov.lv, sadaļā «Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā».

 

Evija Štālberga,
Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Ziemeļkurzemes slimnīcas logotips

Ģimenes ārstu streika laikā medicīnisko palīdzību vai konsultācijas sniegs visiem, kam tā ir nepieciešama.

Informējam, ka ģimenes ārstiem nav līgumattiecības ar pašvaldībām, bet gan ar Nacionālo Veselības dienestu, tādējādi aktuālākā informācija par ģimenes ārstu streiku ir pieejama Nacionālajam veselības dienestam.

Ģimenes ārstiem līdz šim nav izdevies panākt vienošanos ar Veselības ministriju, tādēļ streiks notiks sākot ar 3. jūliju plkst.12.00 līdz brīdim, kad spēs vienoties par iesniegto prasību izpildi.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils un Talsu uzņemšanas nodaļa prioritāri pieņem pacientus, kam ir nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, bet saistībā ar plānoto ģimenes ārstu streiku, tiks nodrošināti dežūrējošie speciālisti uzņemšanas nodaļā, lai pieņemtu tos pacientus, kuru ģimenes ārsti piedalīsies streikā. Vēlamies vērst uzmanību uz to, ka medicīniskā palīdzība vai konsultācija tiks sniegta visiem iedzīvotājiem, kam tā ir nepieciešama!

Ģimenes ārstu dalība streikā ir brīva izvēle, kas var izpausties dažādi, sākot ar daļēju streiku, pieņemot akūtos pacientus un sniedzot maksas pakalpojumus, līdz pat pilnai dalībai streikā, tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot līdzi medijos publicētajām ziņām, kā arī nepieciešamības gadījumā sazināties ar ģimenes ārstu. Papildus informāciju par vietām, kur iespējams saņemt medicīnisko palīdzību pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā http://www.vmnvd.gov.lv/ .

Vēršoties Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļā Ventspilī vai Talsos, ir jāinformē medicīniskais personāls par nepieciešamās medicīniskās palīdzības veidu — ģimenes ārsta apmeklējums vai steidzama neatliekamā medicīniskā palīdzība — lai pacientu pieņemšanu varētu operatīvi organizēt. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošus dokumentus, kā arī medicīniskās kartes, kuras ir iespējams izņemt Jūsu ģimenes ārsta pieņemšanas vietā.

Vēlamies vērst uzmanību tiem iedzīvotājiem, kuriem nav akūta saslimšana vai trauma, var nākties gaidīt rindā pat vairāku stundu garumā, ja uzņemšanas nodaļās būs liels pacientu pieaugums, jo vispirms sniegs neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Atgādinām, ka neskaidros jautājumos par Jūsu veselību varat konsultēties pa Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234.

 

Viola Grinvalde,
SIA «Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca» sabiedrisko attiecību speciāliste


Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com