Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Gaisma Dundagas luterāņu baznīcā 27.08.2021. plkst. 15.12

Noslēdzies projekts «Gaisma Dundagas luterāņu baznīcā» — atjaunoti baznīcas iekšējie elektrotīkli un nomainīti gaismekļi. 

Dundagas luterāņu baznīca ir viena no lielākajām lauku mūra baznīcām Ziemeļkurzemē, Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Jau 2014. gadā  apsekojot elektrosistēmu, tika konstatētas neatbilstības standartiem un drošības normām. 2015. gadā Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas glābšanas programmā  baznīcas ārpusē un torņa telpā nomainīja elektroapgādes ievada kabeli un izbūvēja zemējuma kontūru zibens aizsardzībai.

Šajā projektā sperts nākmais solis, atjaunojot  ēkas  iekšējos  elektrotīklus, nomainot  jau sen nolietojušos gaismekļus un ieviešot arī jaunus. Ir būtiski uzlabota elektrosistēmu drošība un energoefektivitāte.

Jaunie gaismekļi pielāgoti interjeram — vēlīnā baroka stilam. Vecās lampas torņa telpā un sakristejā nomainītas ar vienpakāpju  lustrām, zem balkona un aiz altāra uzstādīti lukturi, bet zāles sienu gaismekļi nomainīti uz trīsžuburu «svečturiem». Jaunie apgaismojuma ķermeņi ražoti Polijā, kompānijā «Aladyn». Tie izgatavoti no misiņa, un pret nosūbēšanu  pārklāti ar īpašu akrila laku. Mūsdienu prasībām atbilstošs apgaismojums tapis arī ērģelēm, otrā stāva torņa telpā, kriptā, uz balkona un altārim. Kopā ar altārgleznu  izgaismota visa altāra retabla centrālā daļa.

Darbus veica SIA  «Metera» Tālivalža  Ziņģa vadībā. Pateicoties  «Meteras» iniciatīvai, tagad izgaismots arī restaurētais krucifikss, kas ir senāks par šo mūra baznīcu.

Projekts īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības pasākumĀ «Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju» aktivitātē «Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas». Publiskais finasējums ir 90 % no kopējām  projekta izmaksām.

Abas lielās lustras  vēl atrodas restaurācijā pie SIA «Zeltkaļi» meistariem Jāņa Mikāna vadībā. Kroņlukturu atjaunošana notiek ārpus Leader projekta — par draudzes un  Minsteres vācu – latviešu draugu biedrības ziedojumu līdzekļiem .

Nākotnē savu  kārtu  uz apgaismošanas darbiem vēl gaida torņa augstākie stāvi  un  baznīcas dārzs.

  

Logotipu rinda

Alanda Pūliņa,
Dundagas ev.lut.draudzes projektu koordinatore

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sabiedrība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com