Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Filma «Bedre» Kolkas Tautas namā 01.10.2021. plkst. 14.02

9. oktobrī plkst. 14.00 Kolkas Tautas namā spēlfilmas «Bedre» seanss un tikšanās ar filmas radošo grupu pie tējas tases.


Biļetes cena: 4 €.
Vecuma ierobežojums: 12+.
Ieeja ar derīgu Covid-19 sertifikātu.

 

Filma «Bedre» (režisore Dace Pūce, 2020) veidota pēc Janas Egles stāstu motīviem. Tās centrā ir desmitgadīgais Markuss, kuram jāpielāgojas jaunajai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā viņš atrod patvērumu pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Kā uzsver filmas autori, filma ir mūsu sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas: bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo un daudzas citas.

Lomās: Damirs Onackis, Dace Everss, Egons Dombrovskis, Agata Buzek ,u.c. aktieri.

«Bedre» ir saņēmusi Gran Prix Lībekas starptautiskajā kinofestivālā, kā arī piedalījusies ASV, Dienvidkorejas, Šanhajas, Irānas, Krievijas un Tallinas kinofestivālos, un  ir gatava iepazīt arī Latvijas skatītājus jau no 16. septembra.

Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, mūzikas mikss — Normunds Šnē, skaņu režisors — Varis Kurmiņš. Mūzikas ierakstā piedalījās «Sinfonietta Rīga» mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs «Ouvre». Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Latvijā to izplata kinoprojekts «Spektrs», izplatītājs ārvalstīs — «TVCO».

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kino
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com