Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas vidusskolas audzēkņi glezno Eiropas dienai 27.04.2017. plkst. 09.34

Alnis Auziņš
alnis@dundaga.lv
alnis@dundaga.lv

26. aprīlī, atsaucoties Ārlietu ministrijas ierosmei, astoņi vidusskolas audzēkņi vizuālās mākslas skolotājas Sandras Bražes vadībā uzgleznoja sešus audeklus, kas 9. maijā, Eiropas dienā, būs apskatāmi ārpusē pie Latvija Republikas Ārlietu ministrijas.

Vai Parīzes Eifelis un Rīgas Brīvības piemineklis var atrasties pavisam līdzās? Var, ja tā iecerējis jaunais mākslinieks!

Tā bija tikai viena no sešām skicēm, ko redzēju vidusskolas vizuālās mākslas kabinetā. Šajā dienā piecās stundās tapa gleznas, kas visus garāmgājējus un garāmbraucējus Eiropas Savienības dzimšanas dienā aicinās Rīgā vērt Ārlietu ministrijas durvis. Pēc 9. maija darbi būs aplūkojami ministrijas iekštelpās — ikviens apmeklētājs varēs redzēt, kā jaunie dundadznieki saskata Eiropu.

Šāda ierosme, ar kādas attālas lauku skolas audzēkņu gleznu palīdzību aicināt atvērt durvis, ministrijas darbiniekiem radusies pērn. Akcijas Atpakaļ uz skolu! laikā diplomāti viesojas skolās, iepazīstina ar savu darbu un pašlaik svarīgāko starptautiskajās norisēs. Pērn pēc Šķibes pamatskolas apmeklējuma dzimusi ideja aicināt šīs skolas audzēkņus uzgleznot dažus darbus.

Šogad, pievēršot skatu pārējiem Latvijas novadiem, izraudzīta Dundagas vidusskola. Zināmā mērā tas ir arī 12. klases audzēknes Patrīcijas Stares nopelns, jo meitene trīs gadus ir ēnojusi Ārlietu ministrijā. Ministrijas darbinieki uzrunājuši Patrīciju, viņa šo vēsti izstāstījusi skolā. Tālāk jau skolas un ministrijas vienošanās par datumu un citām detaļām, un 26. aprīlī notika pats darbs! Ministrija šim nolūkam iegādājās sešus molbertus, krāsas un otas.

Skolotāja Sandra Braže ļoti priecājās par pavērušos iespēju. Darbu tapšanā piedalījās trīs skolnieces no devītajām klasēm — Elēna Ozoliņa (9. a), Māra Apine un Justīne Bogdanoviča (9. b), trīs no desmitās — Māra Elīza Sila, Ralfs Rūdolfs Zorģis un Simona Majevska, Marta Freimute no vienpadsmitās klases un Patrīcija Stare no divpadsmitās. Sandra atzina, ka audzēkņi tā iegūst jaunu pieredzi, jo uz šāda materiāla gandrīz neviens nav gleznojis. Iepriekš sagatavotās skices gan bijušas domātas taisnstūrim, taču atvesti 80 reiz 80 centimetru lieli kvadrāti. Nekas, māksliniekam jābūt elastīgam! Sandra arī atzinīgi vērtēja pašu skolēnu ieinteresētību jau no ieceru apspriešanas sākuma. Tā, piemēram, doma izmantot sengrieķu mītu par Eiropas nolaupīšanu ir gleznojuma autora Ralfa Zorģa ideja.

9. maijā visi interesenti aicināti apskatīt jauno dundadznieku veikumu Rīgā pie Ārlietu ministrijas, bet, kas netiek šajā dienā, to var izdarīt arī vēlāk.

Alnis Auziņš
Sandras Bražes un Dināra Neifelda foto

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola, māksla
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com