Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs informē 04.03.2021. plkst. 10.42

1. No 1. marta iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas (GID) par 2020. gadu. Lai nodrošinātu visas epidemioloģiskās drošības prasības valstī izsludinātajā ārkārtējās situācijas laikā, Dundagas VPVKAC klientus pieņems tikai pēc iepriekšējā pieraksta (t. 29191093, 63237851). Deklarāciju varēs iesniegt gan papīra formātā, gan elektroniski.

2. VPVKAC klientu apkalpošanas speciālistiem ir jāsniedz tikai Ministru kabineta noteikumu Nr. 401. 1. pielikumā noteiktie iestādes pakalpojumi:

1) GID iesniegšana fiziskajām personām;

2) visas darbības, kas saistītas ar elektronisko algas nodokļu grāmatiņu (iesniegšana, izņemšana, izmaiņas u.c.);

3) pieteikumu iesniegšana reģistrēšanai Elektroniskajai deklarēšanās sistēmā (EDS).

 

Līdz ar to VPVKAC pakalpojumu grozā neietilpst tādi pakalpojumi, kā:

1) GID iesniegšana par kapitāldaļu pieauguma iesniegšanu;

2) GID iesniegšana fiziskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību;

3) juridiskās personas saimnieciskās darbības veicējiem – reģistrēšana, problēmas, darbības uzsākšana/izbeigšana, problēmas u.c.;

4) nomas līgumu reģistrēšana;

5) obligātās GID iesniegšana no 1. marta līdz 1. jūnijam; tostapr personai, kas saņem ārvalstu pensiju (piem. Igaunijas pensija) .

 

Rūpējoties par klientu un darbinieku veselību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz ārkārtējās situācijas laiku ir pārtraucis klientu apkalpošanu klātienē, tādēļ iedzīvotājus aicina deklarācijas iesniegt elektroniski Elektroniskajā deklarēšanās sistēmā (EDS). Šobrīd pienākums iesniegt GID elektroniska dokumenta veidā ir noteikts tikai juridiskām personām un fiziskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību. Gada ienākumu deklarācijas par 2021. gadu VID varēs iesniegt tikai elektroniskā formā izmantojot EDS sistēmu, tādējādi vairs nebūs iespēju to izdarīt papīra formā.

3. GID iesniegšana fiziskajām personām nav mainījusies:

* vecākiem nav jāiesniedz izziņa no izglītības iestādes, ja viņa pilngadīgais bērns turpina mācības (Latvijā akreditētās mācību iestādes);

* ja klientiem nav internetbankas, eID kartes, elektroniskā paraksta, fiziskās personas varēs iesniegt GID papīra formātā – līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (eID, pase) un norēķinu konta numuram;

* fiziskajām personām, kas GID var iesniegt brīvprātīgi, to iespējams izdarīt trīs gadu laikā (par 2018., 2019. un 2020. gadu). Savukārt, VID pārmaksātos nodokļus personai atmaksā trīs mēnešu laikā pēc maksājuma dokumenta iesniegšanas.

4. Kādas būs norādes VPVKAC attiecībā uz GID par 2021. gadu iesniegšanu pagaidām norāžu nav, taču aicinām klientus pieteikties Elektroniskajai deklarēšanās sistēmai, vai reģistrēties kā internetbankas lietotājs, lai turpmāk varētu GID iesniegt elektroniski.

 

Informāciju sagatavoja Dundagas VPVKAC klientu apkalpošanas speciāliste Dace Kurpniece,

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
VPVKAC
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com