Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas novads tūrisma izstādē «Balttour 2020» 22.01.2020. plkst. 11.28

Dundagas novads — zeme pie divām jūrām!
Dūoņig mōgõn — mō kōd mier jūs!

Jau ceturto gadu Baltijā vērienīgākajā tūrisma izstādē Balttour Dundagas novads piedalās ar savu stendu. Izstāde notiks trīs dienas, no 31. janvāra līdz 2. februārim, Rīgā, Ķīpsalā.

Šī gada uzsvars mūsu stendā ir lībiskās kultūrtelpas klātbūtne. Lībieši, tāpat kā latvieši ir Latvijas pamatiedzīvotāji, vistālāk rietumos dzīvojošā Baltijas jūras somu tauta. Par Lībiešu krastu (līb. – Līvõd rānda) saucam 14 zvejniekciemu virkni abu jūru krastos, lielākā daļa no tiem atrodas Dundagas novadā. Mūsdienās darbojas lībiešu sabiedriskās organizācijas, savu misiju joprojām pilda 1939. gadā celtais Lībiešu tautas nams Mazirbē. Pirmo sezonu aizvadījis moderns Lībiešu saieta nams Kolkā. Starptautiski nozīmīga ir Latvijas Univirsitātes Lībiešu institūta nodibināšana 2018. gadā.

Stenda apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Dundagas novada 2020. gada jaunumiem: Mājas kafejnīcu dienu norisi līdztekus Slīteres ceļotāju dienām 6.,7. jūnijā, jaunā Kolkas Lībiešu saieta nama darbību, Šlīteres bākas jauno ekspozīciju un kukaiņu dabas taku u.c. Informēsim arī par vērienīgajiem atjaunošanas darbiem Dundagas pilī. Nupat tapuši divi jauni tūrisma ceļveži: Dundagas novada informatīvā karte un ceļvedis pa Lībiešu krastu. Būs pieejami arī jaunākie Lībiešu kultūras centra izdevumi — kalendārs un grāmatiņa «Lībieši (Līvlizt)», kā arī informācija par novada lielākajiem svētkiem.

Izstādē piedalīsies tūrisma informācijas centra, Kolkas Lībiešu saieta nama, Slīteres Nacionālā parka un Kubalu skolas – muzeja pārstāvji, arī mūsu tūrisma uzņēmēji ar savu piedāvājumu. Tiem, kuri nepiedalīsies klātienē, ir iespēja stendā izvietot savus reklāmas materiālus.

Lībiešu krasta lakoniskais šarms, Slīteres Nacionālā parka dabas burvība, vietējo gardumu klāsts, satikšanās Kolkasragā, maršruti kājniekiem un velobraucējiem, jauni atklājumi Dundagas pilī un jau iecienīto svētku prieks! Tas viss tūristiem pieejams arī šogad!

Pielikumā – jaunie novada ceļveži un attēli no «Balttour 2019».

 

Alanda Pūliņa,
Dundagas novada tūrisma informācijas centrs
29444395, tic@dundaga.lv
Facebook: Visit Dundaga
www.visit.dundaga.lv

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotie faili
Lībiešu krasta informācijas karte
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com