Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas novads — satikšanās vieta! 22.01.2018. plkst. 10.33

Dūoņig mōkõr — kubbõsōmiz kūož!

Dundagas novadā, pašos Kurzemes ziemeļos sastopas zeme ar jūru, kuģu un putnu ceļi, saulriets ar saullēktu. Te sastopas līvu un latviešu tautas, divas valodas, zvejnieki ar arājiem un vigas ar kangariem. Dundagā sastopas septiņi ceļi un senie pils mūri — ar jaunu piepildījumu.

 

Ikgadējā tūrisma izstādē «Balttour», kas norisināsies no 2. līdz 4. februārim Ŗīgā Ķīpsalā, Dundagas novada stendā (nr. C12) satiksies Ziemeļkurzemes dabas izcilība ar Lībiešu krasta kolorītu.

Stenda fonā būs 12 dažādu novada pastkaršu sižeti. Šogad 95.jubilejas gads gan Slīteres nacionālajam parkam, gan Lībiešu savienībai!  Līdzās tādiem jau iecienītiem gada svētkiem kā Slīteres Ceļotāju dienas un Kukaiņu nakts būs arī jaunumi. Savukārt lībiskais un somugriskais kolorīts uzplauks gan Lībiešu svētkos Mazirbē, gan mākslas plenērā «Līvzeme». Lībiešu savienības 95 gadu jubilejas ieskandināšana notiks jau 7.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Protams, novadā būs arī īpašie pasākumi Latvijas simtgadei: gan Sklandraušu festivāls Dundagā, gan projekta «1836» kulminācija ar ugunskuriem līvu ciemos un Kolkasragā!

Ar visiem piedāvājumiem varēs iepazīties novada ceļvežos.

 Īpaši šai izstādei būs sagatavota jauna novada zīmola brošūra, arī informācijas lapas par Slīteres Ceļotāju dienām un visiem lielākajiem novada svētkiem. Sadarbībā ar kaimiņu pašvaldībām būs tapusi jauna Ziemeļkurzemes karte — ceļvedis. Kopā ar Kurzemes Tūrisma asociāciju uz izstādi tiek gatavoti vairāki izdevumi — Kurzemes karte, apceļošanas akcijas avīze «Diženi Kurzemē», izdevums ģimenēm ar bērniem un citi. Būs pieejams arī projekta «UNESCO – Tourism» jaunais ceļvedis, kurā ir arī mūsu Lībiešu krasta piedāvājumi.  Būs arī Lībiešu kultūras centra bukleti «Lībiešu valoda» un «Lībieši».

Piektdien izstādē piedalīsies arī Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra «Slītere» vadītāja Andra Ratkeviča. Visas trīs dienas apmeklētājus stendā apkalpos novada tūrisma centra darbinieces.

Neizpaliks arī gardumi un šis tas možumam.

Piektdien ar Eiropas Savienības tradicionālās īpatnības produktu — sklandraušiem, kā arī Kolkas šprotēm piedalīsies Kolkas «Ūšu» saimniece, viena no TV raidījuma «Īstas Latvijas saimnieces» dalībniecēm Dženeta Marinska. Būs arī saimnieces sagatavotā seno recepšu grāmata «Aicinām lībiešu ķēķī! Tulgid līvõd kēkõ!». Sestdien apmeklētājus gaidīs Dundagas sklandraušu cepēja un pūteļa gatavotāja Elma Zadiņa un dzērveņu audzētāja Dace Savicka.

Stendā būs iespēja nobaudīt «Divu jūru eliksīru», kas rada nepārvaramas ilgas būt un atgriezties divu jūru ieskautajā Lībiešu krastā!

 

Vairāk informācijas:

Tālruņi: 29444395, 63232293

tic@dundaga.lv

Facebook: Visit Dundaga

Twitter: Dundaga TIC

www.visit.dundaga.lv 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tūrisms, līvi
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com