Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada pašvaldībai apstiprināti četri LEADER projekti 06.12.2016. plkst. 15.19

Šogad pirmās kārtas projektu konkursā LEADER projektu īstenošanai ar Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (Lauku fonda) un Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (Zivju fonda) atbalstu Dundagas novada pašvaldība iesniedza vairākus projektus. Pašlaik pašvaldība ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumus par atbalsta piešķiršanu četriem projektiem — Aktīvās atpūtas vietas «Stacijas dārzs» ierīkošana Dundagā, Daudzveidīgu vingrošanas rīku uzstādīšana Dundagā, Publiskā bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana Dundagā un Kolkas lībiskā un zemūdens mantojuma sinerģija ar vēstures un kultūras apriti.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē
Vairāk informācijas par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Visu LEADER un ES fondu logotipu rinda

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienestsProjektā Aktīvās atpūtas vietas «Stacijas dārzs» ierīkošana Dundagā (projekta nr. 16-08-AL17-A019.2201-000003) izveidos aktīvās atpūtas vietu gan bērniem, gan pieaugušajiem Dundagā, Bānīša ielā 4. Ierosme šīs teritorijas labiekārtošanai un izveidei par atpūtas vietu nāk no Dundagas iedzīvotājiem, it īpaši jaunajiem vecākiem Dundagas novada atbalsta biedrības vadībā, kas paši uzsāka teritorijas sakopšanu un aktīvi strādāja mērķa sasniegšanai. Tādēļ pašvaldība, rodoties izdevībai iesniegt projektu šīs teritorijas pārveidei par aktīvās atpūtas vietu, izlēma to izmantot un sadarbībā ar biedrību veiksmīgi iesniedza projektu. Jau pavasarī plānots uzsākt darbus, lai teritoriju labiekārtotu un izveidotu aktīvās atpūtas vietu dažādām vecuma grupām. Projektā 0,3 ha plānots izveidot šķēršļu taku dažādām vecuma grupām, kas iedzīvinās Dundagas mazbānīša maršrutu, kā arī uzstādīt rotaļlaukuma elementu — lokomotīvi — kā vietas vēsturisko simbolu un šķēršļu takas papildelementu. Projekta kopējās izmaksas — 15 000,00 , no kurām 13 500,00 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, bet 1500,00 — Dundagas novada pašvaldības finansējums. Projekts jāīsteno  līdz 2017. gada beigām, bet plānots to paveikt ātrāk.

Projektā Daudzveidīgu vingrošanas rīku uzstādīšana Dundagā (projekta nr. 16-08-AL17-A019.2201-000002) sporta stadionā Dundagā, Saules ielā 8, uzklās gumijas segumu un novietos astoņus vingrošanas rīkus, kas attīstīs dažādas muskuļu grupas. Trīs no vingrošanas rīkiem būs piemēroti vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Vingrošanas rīki būs brīvi pieejami visiem. Projekta kopējās izmaksas — 13 934,54 , no kurām 12 541,09 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, bet 1393,45 — Dundagas novada pašvaldības finansējums. Projekts jāīsteno līdz 2017. gada beigām, bet plānots to paveikt ātrāk.

Projektā Publiskā bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana Dundagā (projekta nr. 16-08-AL17-A019.2202-000004) izveidos publiski pieejamu bērnu rotaļu laukumu pie Dundagas bērnu dienas centra «Mājas». Tur izveidos publiski pieejamu bērnu rotaļu laukumu, kas paredzēts 6–2 gadu veciem bērniem, un atsevišķus rotaļu elementus, kas paredzēti 1,5–7 gadu veciem bērniem. Tāpat sakops pašu teritoriju, izvietojot tur soliņus, atkritumu urnas un velosipēdu turētājus, un pārbūvēs divas nojumes. Projekta kopējās izmaksas ir 42 513,00 , no kurām 38 261,71 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, bet 4 251,29 — Dundagas novada pašvaldības finansējums. Projekts jāīsteno līdz 2017. gada beigām, bet plānots to paveikt ātrāk.

Projektā Kolkas lībiskā un zemūdens mantojuma sinerģija ar vēstures un kultūras apriti (projekta nr. 16-08-FL04-F043.0203-000001) pārbūvēs «Pastnieku» ēku Kolkā par Līvu saieta namu. Saieta nama trīs galvenie darbības virzieni noteikti — lībiešu valodas un kultūras uzturēšana, neformālās izglītības veicināšana (Līvu centrs), tūrisma informācijas sniegšana un tūrisma veicināšana (Tūrisma informācijas centrs), ekspozīciju veidošana un izstādīšana gan telpās, gan apkārtējā teritorijā. Ēka būs publiski pieejama, un tajā notiks publiski izglītojoši un kultūras pasākumi, tajā rīkos apmācības, konferences un citus reģiona kultūrvēsturisko vērtību daudzināšanai un tūrisma veicināšanai nozīmīgus pasākumus, veidos pastāvīgās un mainīgās ekspozīcijas par reģionu, lībiešiem un pastāvīgu zemūdens kultūras mantojuma ekspozīciju teritorijā pie ēkas, kā arī izveidos tūrisma informācijas centru. Drīzumā apstiprinās objekta darbības stratēģiju, kā arī izstrādās minimālo būvprojektu, pēc kuru apstiprināšanas uzsāks projekta īstenošanu. Projekta kopējās izmaksas plānotas 399 999,99 , no kurām 359 999,98 ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, bet 40 000,01 — Dundagas novada pašvaldības finansējums. Projekts jāīsteno  līdz 2018. gada 21. novembrim.   

 

Baiba Reimane,
Dundagas novada pašvaldības projektu vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
projekts, LEADER
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com