Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mākslas un mūzikas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu ekskursija uz Talsu novada muzeju 11.10.2017. plkst. 16.42

Mākslas nodaļas 5. un 6. klases audzēkņi 26. septembrī mācību priekšmeta Mākslas valodas pamati programmas ietvaros devās mācību ekskursijā uz Talsiem.

Mācību stundā apgūtas zināšanas par kultūras attīstību baltu apdzīvotajās teritorijās, kā arī, izmantojot skolā pieejamo literatūru, pētītas senlatviešu rotas, ieroči un darbarīki. Ekskursija uz Talsu novada muzeju ir kā noslēdzošā nodarbība tēmas «Baltu kultūra» apguvē. Nodarbība muzejā — «Baltu kultūra un bronzas laikmeta arheoloģija». Skolai izveidojusies lieliska sadarbība ar galveno speciālisti vēstures jautājumos- Inesi Vemperi. Kopā ar viņu iepazinām vairāku tūkstošu gadu senas kultūras liecības. Un mums ir ar ko lepoties!

Muzeja krājumi veido pilnīgu priekšstatu par kultūras attīstību baltu apdzīvotajās teritorijās kopš pirmo cilvēku ienākšanas. Interesanti salīdzināt mācību stundās grāmatu attēlos redzēto ar arheoloģisko izrakumu eksponātiem muzeja vitrīnās. Izsmalcinātās kuršu rotas! Ar lepnumu klausījāmies, ka visskaistākās darinātas Talsu Vilkmuižas ezera apkārtnē. Talsu rotkalis ir bijis viens no talantīgākajiem tā laika aroda brāļiem. Skumjāki secinājumi raisījās, aplūkojot 11.–13. gadsimata saktiņas — kurši vairs nav saimnieki savā zemē un rotas ir kļuvušas ļoti pieticīgas.

Redzējām vairākus eksponātus, kas nākuši no Dundagas puses, pētījām seno tautastērpu, kurš rekonstruēts pēc arheoloģiskajiem atradumiem Dundagas  Laukmuižas apmetnes teritorijā. Lielākais ieguvums- redzēt un izzināt vietējās apkaimes seno iedzīvotāju kultūras sasniegumus. Iepazinām savus senos priekštečus, jo ir ļoti svarīgi apzināties savu indoeiropeisko izcelsmi un kultūru, kurai ir liela ietekme arī mūsdienu lietišķajā mākslā.

Iepazināmies ar jaunākajām grāmatām, kuras ir izdotas par šo tēmu. Vairākas ir arī mūsu skolas grāmatu krājumos, citu redzēto gribētos iegādāt.

Ekskursijas noslēgumā mums bija īpaša privilēģija rokās paturēt senās māla lauskas ar ķemmes keramikas stilam raksturīgajiem bedrīšu rotājumiem. No rokas rokā padevām seno laivveida akmens kaujas cirvi. Nospriedām, ka joki mazi ar tādu ieroci un, pieskaroties, apjaušam tā skaisto, slaido formu, kas ir senā meistara roku prasmīgi noslīpēta līdz perfektumam.

 

Skolotāja Dace Čodera

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Mākslas nodaļas audzēkņu ekskursija uz Talsu novada muzeju

Atslēgvārdi
skola, māksla
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com