Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas luterāņu baznīcas torņa atjaunošana 25.11.2020. plkst. 08.18

Lai novērstu konstrukciju tālāku bojāšanos mitruma un trupes ietekmē, torņa augstākajā stāvā ir veikti steidzamākie glābšanas darbi: noblīvētas logu un jumta sadurvietas, nomainītas kāpnes, protezētas sijas un spāres, remontēti grīdas dēļi.

Darbi tiek finansēti Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras pieminekļu izpētes, konservācijas un restaurācijas programmā. Darbus novembrī veica SIA «Pretpils».

Neapmierinošā tehniskā stāvokļa dēļ torņa atjaunošana ir viena no dievnama atjaunošanas prioritātēm. Turpmāk paredzēta visa torņa arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija, tehniskā projekta sagatavošana un visbeidzot — torņa atjaunošana.

Dundagas luterāņu baznīca celta 1766. gadā un ir valsts kultūras piemineklis. 1897. gadā agrākā zemā torņa vietā uzbūvēts pašreizējais slaidais tornis. 1934.gadā veikta baznīcas torņa otrreizējā krāsošana. 1988.gadā no torņa noņem nolietojušos koka seguma dēlīšus un torni apvelk ar skārdu. Pēc vētras, kad tika sašķiebts virsotnes stienis ar torņa gaili, 2005. – 2006.gados padarīti arī citi darbi: karnīžu nomaiņa un torņa jumta krāsošana. Bet torņa jumta nesošās konstrukcijas ir atjaunotas 1903. gadā un līdz šim pēdējo reizi — 1943. gadā.

 

Alanda Pūliņa,
draudzes projektu koordinatore

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com