Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagā īstenots projekts «Bībeles teksts – vides mākslas objekts Dundagā» 29.11.2022. plkst. 15.01

27. novembrī Dundagā tika atklāts vides mākslas objekts ar Bībeles citātiem, kas izvietots uz plāksnēm pie Dundagas evaņģēliski luteriskajai draudzei piederošā namiņa Pils ielā 8, tādējādi tika īstenots projekts «Bībeles teksts – vides mākslas objekts Dundagā». Dundagas evaņģēliski luteriskā draudze projektu īstenoja sadarbībā ar Latvijas evaņģēliski luterisko Baznīcu, kā arī Talsu novada pašvaldību.

Pateicoties Dundagas evaņģēliski luteriskās draudzes aktivitātēm, kas šajā gadā jo īpaši saistītas ar reformācijas 500 gadadienas, kā arī  Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) 100 gadadienas atzīmēšanu, Talsu novads un Dundaga ir kļuvusi bagātāka ar vēl vienu unikālu vides mākslas objektu – Bībeles tekstu citātiem uz īpaši dizainētām plāksnēm.

Uz plāksnēm ir citāti no dažādām Svēto Rakstu vietām, kā arī citāts vecajā drukā no Ernsta Glika ievadteksta savam Jaunās Derības tulkojumam latviešu valodā 1685. gadā. Tās pie draudzes namiņa ikvienam garāmgājējam būs gan kā atgādinājums, gan kā skaidrojums par mūsu vēsturē nozīmīgiem notikumiem.

Atklāšanas pasākuma noslēgumā Dundagas luterāņu draudzes mācītājs Didzis Olte īpaši pateicās projektu koordinatorei Alandai Pūliņai par ieguldīto organizatorisko darbu šī unikālā un izglītojošā vides mākslas objekta tapšanas procesā.

Savukārt Alanda Pūliņa pateicās gan dundadzniekiem, gan Talsu novada pašvaldības darbiniekiem, gan visiem citiem, kas ar saviem priekšlikumiem, padomu un palīdzību radīja paliekošu vēstījumu, par kuru turpmāk varēs priecāties un lepoties ne tikai dundadznieki, bet arī viesi.

Piedaloties Talsu novada pašvaldības šī gada izsludinātajā kultūras un tūrisma IV kārtas projektu konkursā, finansiāli atbalstīts tika arī Dundagas evaņģēliski luteriskās draudzes iesniegtais projekts „Bībeles teksts – vides mākslas objekts Dundagā”.

Projekts tika realizēts par 1045 eur, tai skaitā pašvaldības finansējums – 794 eiro; Dundagas luterāņu draudzes finansējums – 251 eur.

Plāksnes dizainu veidoja un izgatavoja SIA «GoodCom».

Linda Pavlovska-Dišlere

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com