Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundaga būs redzama filmā! 25.08.2014. plkst. 10.15

22. VIII vakarā Dundagā uzņemti kadri režisora Pētera Ķimeļa debijas filmai. Paldies visiem iesaistītajiem dundadzniekiem, paldies visiem vietējiem par sapratni! Filmu iecerēts pabeigt nākamā gada janvārī.

Unikāla ir Kurzemes Lībiešu krasta daba, vide un vēsturiskā faktūra, gan arī Dundagas novada centrs. Kad 2014. gada Nacionālā Kino centra debijas filmu ražošanas konkursā finansēja filmas projektu «Notikums Kālija parkā», uzreiz bija skaidrs, ka filmēsim Kurzemē. Jau filmējot «Kolka Cool», tapa skaidrs, ka Dundagas novads ir dažāds pēc faktūras, bet noteicošais, kāpēc arī šo filmu daļēji nolēmām uzņemt tieši šeit, bija vietējo cilvēku atsaucība.

Sākotnēji plānojām filmēt tikai Vīdales karjerā, tomēr filmēšanas gaitā sapratām, ka Dundaga ir ļoti piemērota filmas pēdējās ainas filmēšanai. Ceļš pie torņa mūs piesaistīja skaistās alejas dēļ, un sazarotais krustojums mums bija vajadzīgs filmas sižeta dēļ. Piektdienas priekšpusdienā gan filmēšanas grupai radās bažas, vai līdz vakaram varēs vienoties ar ugunsdzēsējiem un policiju, kuru automašīnas, turklāt ar kaucošām sirēnām un bākugunīm, vajadzēs filmas pēdējiem kadriem. Taču atsaucība bija pārsteidzoša! Ar Kolkas pagasta pārvaldnieka Alda Pinkena, ar Dundagas novada pašvaldības darbinieku Jāņa Simsona, Kārļa Bogdana, Jāņa Blumberga palīdzību, ar Zigmunda Grīnīša un Zanes Grīnītes (Valsts meža dienests, Ziemeļkurzemes virsmežniecība) atbalstu un operatīvu iesaistīšanos 22. VIII vakarā, sirēnām kaucot, nofilmējām mums tik svarīgo epizodi.

Paldies dundadzniekiem par sapratni, kā arī atvainojamies par iespējama uztraukuma izraisīšanu.  Šoreiz sirēnu gaudošana nevēstīja par nelaimi, bet gan par filmas uzņemšanu.

Īpašs paldies ārstei Guntai Skujiņai par vienpadsmit gadīgā aktiera Ugas Lūša ārstēšanu, kurš filmēšanas dienas rītā bija slims, bet vakarā jau gatavs darboties, kā arī Veronikai Millerei par nesavtīgu atbalstu filmēšanas grupas izguldināšanā Lībiešu tautas namā Mazirbē!

Divdesmit sešu minūšu garā filma stāsta, kā divi brāļi dodas makšķerēt, bet nonāk pamestā industriālā zonā, kur risinās notikumi, kas liek pārvērtēt savstarpējās attiecības. Galvenajās lomās: jaunais un talantīgais aktieris Toms Treinis un ne mazāk talantīgais puika Uga Lūsis.

Madara Melberga,

filmas producente,

studija «FA Filma»

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
filma
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com