Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundadznieks uzvar Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Kurzemes finālā 10.04.2018. plkst. 09.23

Šogad pirmo reizi notiek  Latvijas  Skolu šaha olimpiāde. 7. aprīlī Kurzemes reģiona finālā Ventspilī piedalījās seši Dundagas vidusskolas šaha pulciņa audzēkņi. Ar teicamu rezultātu – 6,5 punkti no 7 iespējamajiem – sākumskolas zēnu grupā pārliecinoši uzvarēja Dundagas vidusskolas 4. klases audzēknis Emīls Grīnerts, aiz sevis atstādams 26 konkurentus. Tas ir viens no visu laiku labākajiem mūsu audzēkņu panākumiem. Tagad Emīlu gaida sacensības Latvijas finālā, kas norisināsies 15. maijā Rīgā, Juglas vidusskolā.

Vēl šajā grupā spēlēja dundadznieki Ernests Brikainis un Ingars Blumbergs. Abi ieguva pa 4 punktiem, kas Ernestam deva 7. vietu, bet Ingaram – 10.

Sākumskolas meiteņu grupā 17 dalībnieču vidū cīnījās mūsu vidusskolas otrās klases audzēknes Anna Irbe un Katrīna Kristiņa. Katrīna pirmoreiz sacensībās izbaudīja uzvaras garšu un ar 2,5 punktiem ieņēma 16. vietu. Annai šīs bija līdz šim veiksmīgākās sacensības – 4 punkti, tikai par punktu atpaliekot no goda pjedestāla, deva 7. vietu.

Labas sekmes bija arī sestajam mūsu vidusskolas pārstāvim, 6. klases audzēknim Emīlam Ķiršakmenim, kas spēlēja 5.-9. klašu grupā. Arī viņam 4 punkti deva 7. vietu, tāpat tikai par punktu atpaliekot no trešās vietas.

Pavisam Kurzemes reģiona finālā piedalījās 83 jaunie šahisti no Dundagas, Grobiņas, Kandavas,  Kuldīgas,  Liepājas,  Rucavas,  Talsiem, Ventspils un Upesgrīvas. Sacensību noslēgumā daļai jauno šahistu, arī Emīlam Grīnertam un Ingaram Blumbergam, bija izdevība pārbaudīt savus spēkus simultānspēles seansā, sacenšoties ar valsts čempioniem Arturu Bernotu un Lindu Krūmiņu.

Noslēgumā medaļas, diplomus un balvas ieguva katras grupas trīs labākie šahisti, bet piemiņas diplomus un medaļas – visi dalībnieki. Medaļas un jaunākā šaha mācību literatūra tika arī visiem šaha skolotājiem un treneriem.

 Paldies ventspilniekiem par viesmīlību, Nellijai Maklakovai – par Skolu šaha olimpiādes ideju un rīkošanu, Gunāram Gertneram – par raitu tiesāšanu, kā arī dalībnieku fotografēšanu!

Alnis Auziņš, šaha pulciņa vadītājs

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com