Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundadznieki! Arī jūs gaida biznesa inkubators Talsos! 10.01.2017. plkst. 11.31

Jau vēstījām, ka pērn septembrī darbu uzsācis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators Talsos un no 1. XII sācis pieņemt interesentu pieteikumus. Vaicājām Talsu biznesa inkubatora vadītājai Dagmārai Dreiškenai — cik aktīvi ir bijuši esošie un topošie uzņēmēji līdz šim un kas ir lielākie uzdevumi uzņēmējdarbības veicināšanā mūsu reģionā.

— Kopš septembra pie manis konsultēties par savu biznesa ideju un par inkubatorā pieejamo atbalstu ir bijuši pāri par 20 interesentu. Daļa no tiem decembrī ir arī iesnieguši pieteikumus dalībai inkubatorā, pārsvarā piesakoties uz pirmsinkubācijas atbalstu, proti, palīdzību biznesa idejas vērtēšanā, biznesa plāna izstrādē, piedalīšanos mācībās. Konkrētas idejas neminēšu. Pirmkārt, apņemamies idejas turēt noslēpumā, ja cilvēks tā vēlas, kamēr uzņēmums nav sācis ražot vai sniegt pakalpojumu un attiecīgi arī reklamēties. Otrkārt, nav vēl noslēgti inkubācijas līgumi. Katrā ziņā, domāju, ka laika gaitā par šiem uzņēmumiem dzirdēsiet.

Diemžēl pieteikumu dalībai biznesa inkubatorā vēl nav iesniedzis neviens dundadznieks. Domāju, ka arī Dundagas novadā ir rosīgi cilvēki, kam galvā ir kāda doma, kā radīt kaut ko citiem vajadzīgu un vērtīgu. Tādas idejas vēlos dzirdēt un apspriest iespējas tās īstenot! Jebkuram dundadzniekam, kam ir zināšanas un prasmes radīt vai uzlabot jebko, kas, viņaprāt, būtu pieprasīts, es gribu teikt — tā jau ir puse no panākumiem! Atbalsta iespēju mūsdienās ir ļoti daudz, tāpēc lieliska biznesa ideja pat bez naudas tās īstenošanai jau pati par sevi ir kapitāls, ko noteikti iesaku celt augšā un izmantot. Pirmā pietura idejas virzīšanā uz priekšu noteikti būtu biznesa inkubators.

Dundaga ir vienreizējs novads ar fantastisku dabu, jūras piekrasti. Biznesa inkubatorā atbalstām arī jauna biznesa attīstīšanu tūrisma jomā. Uzsvēršu vēlreiz biznesa inkubatora piedāvātas atbalsta iespējas. Cilvēkam, kam ir tikai biznesa ideja, palīdzam to izvērtēt un sagatavot biznesa plānu. Komersantam, kas ir gatavs savu biznesu uzsākt vai jau nesen to ir uzsācis, palīdzam segt 50%  dažādu pakalpojumu izmaksas, piemēram, grāmatvedības, dizaina, mārketinga, sertificēšanas, prototipēšanas (produkta parauga izstrādes), laboratorijas un citās jomās. Jaunajais komersants, esot inkubatorā, var pieteikties granta finansējumam kādas iekārtas iegādes vai kāda pakalpojuma 50% izmaksu segšanai, turklāt inkubators, ja vajag, apmaksā 50% ražošanas vai biroja telpu nomas maksas. Visus ietaupītos līdzekļus uzņēmums var veltīt attīstībai! Vēl gribu dundadzniekus iedrošināt — atrašanās biznesa inkubatorā nenozīmē fizisku atrašanos un uzturēšanos inkubatorā. Atbalstu var saņemt attālināti, lai gan uzņēmējs, protams, arī klātienē inkubatora telpās var nākt un strādāt, tikties ar klientiem, izmantot biroja aprīkojumu. Klātienē Talsos gan notiks virkne semināru un pasākumu inkubatora dalībniekiem un interesentiem. Arī pati noteikti regulāri apciemošu Dundagu, ar novada domi esam vienojušies, ka vismaz reizi gadā tās telpās interesentiem rīkosim tikšanās ar interesentiem.

Noteikti rosinu dundadzniekus, kas apsver domu pievērsties biznesam, domāt par produktu vai pakalpojumu, ko pirks cilvēki vai uzņēmumi ārpus mūsu reģiona. Domājot par pašu produktu vai pakalpojumu, ko ražot vai piedāvāt, rosinu vispirms sākt ar tām lietām, ko cilvēks jau dzīvē prot, māk, ar ko ir saskāries, kas viņam ir apkārt vai kāds materiāls vai resurss ir tuvumā vai pieejams. Tas ir pamats, no kura nāks vislabākās idejas. Protams, biznesa ideja var būt arī kādā jaunā jomā, taču tad to parasti ir daudz grūtāk īstenot.

Lai arī dundadznieki visveiksmīgāk ar biznesu varētu nodarboties, pārdodot savu pakalpojumu iespējami plašāk, ne tikai pašā Dundagā, gribu teikt, ka inkubatorā var atbalstīt arī biznesu vietējā mērogā. Aicinu sazināties ar mani un aprunāties! Pieminēšu vēl, ka pirmsinkubācijas pakalpojumiem jeb atbalstam biznesa plāna izstrādē var pieteikties visu laiku, nav jāgaida uzņemšanas kārta, kā tas ir, vēloties izmantot inkubācijas pakalpojumus. Iesaku izmēģināt. Tas neko nemaksā un nav nekādu sankciju, ja tomēr pārdomāsiet.

Lielākais šķērslis, lai Talsu biznesa inkubatorā veiksmīgi attīstītos jaunie uzņēmēji, ir tieši biznesa ideju trūkums. Cilvēkiem droši vien pietiek citu rūpju, tāpēc neatliek laika pasapņot par savu uzņēmumu. Tomēr, ja cilvēks prot kaut ko unikālu, ir vērts veltīt laiku idejas apsvēršanai, un tādus zvanus vai vizītes inkubatorā vienmēr gaidīšu.

Sagatavoja Alnis Auziņš

LIAA biznesa inkubatorus finansē Eiropas reģionālā attīstības fonda projektā Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators.

Saziņai: Talsu biznesa inkubatora vadītāja Dagmāra Dreiškena, Biznesa inkubatoru departaments, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Krišjāņa Valdemāra iela 17 a, Talsi (Kinoteātra ēka), tel. 62400904, 28659444,e-pasts: dagmara.dreiskena@liaa.gov.lv

 

Biznesa inkubatora logotipi

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com