Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundadznieka mersedess 06.08.2021. plkst. 14.43

Dundadzniekam Jānim Zadiņam ir bijusi iespēja doties pieredzes apmaiņā uz Franciju pie Šarolē šķirnes (gaļas liellopi) audzētājiem. Daloties atmiņās no šī brauciena: «Redzēju, kā viņi lepojas: tā ir viņu pašu šķirne! .. Mums ir pats labākais vīns, siers, gaļa. Šarolē ir mūsu mersedess!».  Šī pieredze ir bijis tiešs pamudinājums mūsu puses lauksaimniekam aizdomāties par to, kas ir Latvijas lauksaimnieku unikālā vērtība, ar kuru mēs varam lepoties? Jānim atbilde nebija jāmeklē ilgi, jo viņaprāt viennozīmīgi tās ir Latvijas brūnās govis, kuras ir selekcionētas tieši Latvijā 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā.

Žurnālā «IR» Nr. 30 (29.07.2021.–04.08.2021.) publicēts žurnālistes Ievas Puķes raksts «Dundadznieka mersedess» par mūsu puses cilvēku Jāni Zadiņu. Žurnāla redakcija, pēc Dundagas bibliotēkas lūguma, ir darījusi rakstu pieejamu brīvai lasīšanai savā interneta vietnē https://ir.lv/2021/07/28/dundadznieka-mersedess/

Dundagas bibliotēka aicina lasīt un lepoties ar mūsu cilvēkiem un viņu darbiem! Tagad, baudot Dundagas pienotavas produkciju, vēl vairāk lepoties un saprast, ka šī produkcija gatavota arī no piena, ko dod Latvijai unikālā govju šķirne, kuras ganāmpulks ir Jāņa Zadiņa aprūpē tepat Dundagas pusē.

 

Lasīja un iepazina Dundagas bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com