Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundadzniece Olga Feldentāle Latvijas Okupācijas muzeja video stāstu sērijā «Bērnība. Pieci stāsti par» 11.11.2020. plkst. 16.48

Latvijas Okupācijas muzejs izveidojis video stāstu sēriju «Bērnība. Pieci stāsti par» kurā, izmantojot muzeja audiovizuālo materiālu krājumā esošās video liecības, atklāta bērnu dzīve dažādos Latvijas 20. gadsimta vēstures posmos.

Šobrīd Okupācijas muzeja Youtube kanālā publiskoti pirmie trīs stāsti «Neatkarīgā Latvija», «Otrais pasaules karš» un «Pēckara laiks». Trešajā video stāstā viena no varonēm ir dundadzniece Olga Feldentāle (dz. Barone, 1935-2018). Viņa Okupācijas muzejam video liecību gandrīz divu stundu garumā sniedza 2012. gadā.

Olgu kopā ar ģimeni deportēja 1949. gada 25. martā, pēc nometinājumā pavadītiem astoņiem gadiem viņu atbrīvoja 1957. gadā. Pēc atgriešanās Latvijā Olga līdz mūža galam dzīvoja Dundagā. Savās atmiņās viņa stāsta par pēckara laiku, kad kopā ar tēvu bija jādodas meža darbos. Tēvs meitenei vienmēr licis ievērot ceļu no mājām uz mežu, lai gadījumā, ja viņš tiek arestēts, meitene ar zirga pajūgu un malkas kravu tiktu mājās.

Cits trešā video stāsta varonis — Juris Jenerts (dz. 1945) atceras par rotaļām ar munīciju un piedzīvoto, kad šajās rotaļās iet bojā viņa draugs. Intai Leiko (dz. 1938) pēc atgriešanās no Sibīrijas no jauna bija jāmācās latviešu valoda, bet Jāna Aivare (dz. 1939) neatpazina savu tēvu, kas atgriezies no GULAGa. Rita Papiņa (1935-2018) piedzīvoja, kā padomju represīvo orgānu darbinieki 1947. gadā nosit viņas tēvu. Ansis Vilnis (dz. 1944) dalās atmiņās par kārtību un disciplīnu skolā.

 

Video stāstu sēriju var skatīt:

https://www.youtube.com/watch?v=P--L27Z96AQ&feature=emb_logo

 

Projektu «Bērnība. Pieci stāsti par.» atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

Pielikumā publicitātes foto — Olgas Feldentāles foto no Latvijas Okupācijas muzeja krājuma

 

Inese Jansone,
Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com