Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Covid-19 testēšana pirms mācību gada sākuma 30.08.2021. plkst. 10.33

Jaunajā mācību gadā klātienē mācīties varēs tikai skolēni ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Šādu lēmumu Latvijas valdība pieņēma, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju.

Skolēnu testēšana kā priekšnoteikums izglītības procesa īstenošanai klātienē ir nepieciešama, lai nodrošinātu izglītības procesu epidemioloģiski drošā mācību vidē. Tas nozīmē, ka skolēniem jāierodas skolā un jāveic valsts apmaksāts Covid-19 siekalu tests. Par testēšanas norisi Dundagas vidusskolā skolēnu vecākus informēja klašu audzinātāji.

Ja skolēns neveiks testu, tad viņš nevarēs uzsākt un arī turpināt izglītības ieguvi klātienē. Ņemot vērā pamatizglītības ieguves obligātumu, vecāki vai personas, kas realizē aizgādību, ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligātu izglītību. Proti, ja izglītojamais netiks testēts, tad pamatizglītības ieguve būs vecāku atbildība un tā iegūstama ģimenē. Tādos gadījumos vecākiem ir iespēja veikt nepieciešamās formalitātes, lai pamatizglītības ieguvi 1.–8. klasē bērnam nodrošinātu ģimenē. Vecāku pienākums šajā gadījumā ir nodrošināt skolēna mācībām nepieciešamo mācību vidi un atbalstu mācību satura apguvei. Savukārt skolas administrācijai ir jānosaka izglītības programmas īstenošanas kārtība un kārtība, kādā izglītības iestādes pedagogi novērtēs skolēna mācību sasniegumus mācību gada laikā. Attiecībā uz 9.klases skolēniem izglītības ieguve ģimenē nav pieļaujama, jo 9.klases noslēgumā tiek kārtoti pamatizglītības pakāpes noslēguma valsts pārbaudes darbi un ir nepieciešama pastiprināta pedagoga iesaiste mācību procesā.

Izglītības speciālists Dinārs Neifelds

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
izglītība, sabiedrība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com