Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Centrālā vēlēšanu komisija apceļo novadu 15.05.2015. plkst. 11.16

4. V Dundagas novadu apmeklēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars un projektu vadītāja Gundega Drēska.

Pēc iepazīšanās ar mūsu vēlēšanu iecirkņiem lūdzu ciemiņus pastāstīt tuvāk par brauciena mērķi.

A. Cimdars: — Jau otro gadu apsekojam vēlēšanu iecirkņus, esam paguvuši viesoties vairāk nekā 400 valsts iecirkņos un nākamgad ceram šo darbu pabeigt. Sākums tam visam ir ANO Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām. Pirms diviem gadiem Sarajevā Eiropas vēlēšanu komisiju vadītāji ar Pasaules nevalstisko invalīdu biedrību vadītājiem divas dienas apsprieda problēmu loku, kas skar iespējas patstāvīgi īstenot vēlēšanu tiesības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Gunārs Laicāns, Arnis Cimdars un Gundega Drēska
Gunārs Laicāns, Arnis Cimdars un Gundega Drēska
Alnis Auziņš

Saprotams, ka viss ir atkarīgs no resursiem un prioritātēm. Ne CVK ierīkos pandusus — slīpas iebūves ēkās starp stāviem, ne valstij ir tādi līdzekļi, ne arī pašvaldībām. Tāpēc savās vizītēs apzinām stāvokli, lai ar laiku nonāktu pie mērķa. Skatāmies, vai pie ēkām ir pakāpieni, vai ir pietiekams durvju platums, lai pa tām varētu ērti iebraukt ar invalīdu ratiņiem. Īpašā mērķauditorija nav tikai invalīdi, tie ir arī gados vecie cilvēki, kuriem arī viens pakāpiens var būt nepārvarams šķērslis, ja nav margu, kur pieturēties, vai kāda palīga. Tāpat mūsu rūpju lokā ir ģimenes ar maziem bērniem, jo mātei, kura uz iecirkni paņēmusi līdzi ratiņus ar mazuli, ir problemātiski nobalsot.

Tātad pārliecināmies klātienē, kādi ir iecirkņi, aprunājamies ar tur strādājošiem par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem. Secinājumos dalāmies ar pašvaldības vadību, pēc tam nosūtām izvērstu redzējumu. Bieži vien mūsu priekšlikumu īstenošanai nemaz nevajag naudu, reizēm iespējams iecirkni pārcelt uz blakus esošu atjaunotu ēku, kas gluži vienkārši nav ienācis prātā.

Dundagas novads atstāja labu iespaidu. Iecirkni Kaļķos jūs pārceļat uz citām telpām, pārējie ir visnotaļ pieņemami. Atsevišķs jautājums ir pils. Tur pulcējas liels vēlētāju skaits, bet iecirknis atrodas otrajā stāvā, ar ratiņkrēsliem tur nenokļūt. Jūsu priekšsēdētājs Gunārs Laicāns sarunā minēja, ka pastāvot iespēja, tālāk atjaunojot pili, iekārtot tajā liftu.

Gribu uzteikt jūsu novada vēlēšanu organizatori Sandru Kokoreviču par labu darbu un arī pretimnākšanu, plānojot mūsu braucienu!

G. Drēska: — Vadu projektu, kura būtība ir nodrošināt iespējas balsot cilvēkiem ar kustību traucējumiem. ANO Konvencijas par personām ar invaliditāti 19. pants paredz, ka šiem cilvēkiem jādod iespēja dzīvot līdzvērtīgu sabiedrisko un politisko dzīvi kā ikvienam no mums. Būtībā tas skar ne tikai invalīdus, bet, kā jau Cimdara kungs teica, arī sirmgalvjus. Protams, likums paredz iespēju nobalsot mājās. Bet varbūt cilvēks grib balsot iecirknī, aprunāties ar kaimiņiem, izteikt savu viedokli. Tas jāņem vērā. Reizēm tiešām nav jāiegulda milzu līdzekļi, tikai mazliet jāpadomā, ko pārveidot, lai vēlēšanu iecirkņi būtu visiem pieejami.

Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com