Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Brīvdabas kino seanss 10.08.2022. plkst. 16.30

19. augustā plkst. 21.00 Dundagas pils pagalmā brīvdabas kino seanss un tikšanās ar filmas režisori Aiju Bley.

 

Pilnmetrāžas dokumentāla filma «Mēs gribējām izmainīt pasauli» – par rokenrolu mūža garumā, pankroka grupu «Inoketijs Mārpls». Filma saņēmusi kino festivālu uzmanību, tai skaitā, galveno balvu nominācijā labākā dokumentālā pilnmetrāžas filma Pasaules mūzikas neatkarīgo filmu festivālā / World Music & Independent Film Festival, Virdžīnija, 2020.

«Inokentijs Mārpls» ir LPSR un brīvās Latvijas rokgrupa, kas dibināta 1985. gadā. Tā ir viena no leģendārākajām Latvijas pagrīdes grupām, kas tiek uzskatīta par smagā pankroka aizsācējām visā Padomju Savienībā.

Biļete: 3 €.

Organizē: Dundagas Kultūras pils un Kino visiem un visur Latvijā.


 

DAMBIS
«Inokentija Mārpla» līderis Raimonds Lagimovs jeb «Dambis», pateicoties savam ieguldījumam Latvijas mūzikas dzīves attīstībā, tiek dēvēts par Latvijas pagrīdes (underground) mūzikas tēvu, pankroka vectētiņu utml., joprojām turpinot izpelnīties dažādus cieņu apliecinošus apzīmējumus. Jau vairāk nekā 25 gadus Dambis ir daudzu nozīmīgu mūzikas pasākumu organizators un ierakstu izdevējs.

SKRIPS
Ivo Stankevičs jeb «Skrips», mūziķis, basģitārists, mūzikas aprindās ļoti ieredzēts ģitāras virtuozs, dziesmu autors, ilggadējs grupas «Inokentijs Mārpls» dalībnieks, grupu «Amorālā Psihoze», «ExPatriots» dalībnieks. 2021. gadā traģiski aiziet no dzīves.

RUDAKS
Uldis Rudaks, leģendārs mūzikas eksperts, mūzikas žurnālists un kritiķis, radio raidījumu vadītājs un dīdžejs, ilggadējs autors laikrakstā «Diena». 2019. gadā nominēts Normunda Naumaņa balvai kritikā, grāmatas «Rokupācija: latviešu rokmūzikas vēsture» autors. Kopš 2016. gada Radio Naba vada raidījumu, kas veltīts Latvijas roka un populārās mūzikas albumiem «Zibens pa dibenu», kopš 2018. gada rīko mūzikas festivālu «Kartupeļpalma».

AIJA BLEY

Filmu režisore un multimediju māksliniece no Latvijas. Kopš filmu režijas studiju beigšanas 1997. gadā kā režisore, scenāriste un producente veidojusi animācijas un dokumentālās filmas, kas ieguvušas atzinību daudzos starptautiskos festivālos. Viena no pamattēmām viņas darbos ir mūsdienu cilvēku dzīve bijušajā PSRS teritorijā, kur psiholoģiskais vērojums balstīts spēcīgā vizuālās valodas izmantošanā. Kopš 2010. gada paralēli kino strādā kā multimediju māksliniece, veidojot foto, eksperimentālā kino un grafikas mākslas projektus.

«Mēs gribējām izmainīt pasauli» (2020) ir viņas pirmā pilnmetrāžas filma, tās pirmizrāde notika 36. Varšavas starptautiskā kino festivāla dokumentālo filmu konkursa skatē.

 

Atsauksme par filmu / Kā nenovecot atbildīgi. Pārdomas pēc filmas «Mēs gribējām izmainīt pasauli» Ingus Bērziņš, Delfi 08.05.2020.

«Sistēmas mediji ir pilni ar naratīvu par to, kā «novecot skaisti», «dzīvot atbildīgi», «uzņemties pieauguša cilvēka lomu». Bet brīva gara redzējumam droši vien vajadzētu būt pretējam – kā pēc iespējas skaistāk palikt pusaudža prātā. Filma uz to atbildi nesniedz, bet iedod grūdienu padomāt – kurai izpratnei par labi nodzīvotu mūžu tu, skatītāj, gribētu pieslieties – novecotājiem vai pankiem?»

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
pils, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com