Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bērnudārzā «Kurzemīte» aprīlī 24.04.2017. plkst. 08.06

Dundagas pirmsskolas izglītības iestāde «Kurzemīte» ir ekoskolas saimē un šogad piedalās starptautiskā projektā «Ēdam atbildīgi!». Esam kļuvuši vērīgāki un vairāk pievēršam uzmanību tam, kā cilvēku rīcība un izvēle ietekmē vidi.

Ko iepērkoties izvēlaties jūs — plastmasas vai auduma maisiņu?

Tāds jautājums mums radās, jo veikalos pārdevējas katram pircējam laipni piedāvā plastmasas maisiņus. Cik daudzi zina to, ka plastmasa dabā sadalās ļoti ilgi — vairākos simtos gadu.

Tāpēc visu aprīli mūsu iestādē centāmies izzināt plastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un to, cik no mums pirkumu liek plastmasas maisiņā.

Tika veikta aptauja un izrādījās, ka 87% no aptaujātajiem lieto plastmasas maisiņus. Bērni atrada alternatīvu — darināsim iepirkuma maisiņu paši!

Maisiņu tapšanā palīgā nāca bērnu vecāki, centriņa «Mājas» jauno māmiņu klubs un iestādes darbinieki.

20. aprīlī bija lieliska iespēja apskatīt visu paveikto bērnudārza pagalmā.

21. aprīļa rīts solīja lietu, bet mēs bijām apņēmības pilni īstenot akciju ar auduma maisiņu dalīšanu, aicinot sabiedrību izvēlēties dabai draudzīga materiāla iepakojumus. Dundagas centrā no plkst. 10.00 līdz 11.30, bērni dejojot un dziedot vēroja cilvēkus iznākam no veikaliem un visiem, kuriem rokās redzēja plastmasas maisiņu, dāvināja auduma maisiņu sakot : «Plastmasas maisiņi ir slikti, tie piesārņo dabu» vai «Viņi ir nejauki, tie nekad nepazūd!». Savus jaunos īpašniekus atrada 40 pašu darināti maisiņi. Bērni jutās ļoti gandarīti par paveikto!

Rudīte Baļķīte

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Bērnudārzā «Kurzemīte» aprīlī

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com