Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu 03.05.2016. plkst. 09.40

Sākoties ērču aktivitātes sezonai, Nacionālais veselības dienests atgādina, ka bērniem līdz 24 mēnešu vecumam, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā valsts daļēji apmaksā vakcināciju pret ērču encefalītu.

Bērniem līdz 24 mēnešu vecumam apmaksā 50% vakcinācijas cenas. Jāatzīmē, ka bērniem to iesaka ne agrāk kā no viena gada vecuma. Grūtniecēm un sievietēm līdz 42 pēcdzemdību perioda dienām apmaksā 25% no vakcinācijas pret ērču encefalītu izdevumiem. Šādu iespēju dod īpaši zīdaiņiem un jaunajām māmiņām izveidotais kompensējamo zāļu M saraksts, kurā iekļautas arī vakcīnas pret ērču encefalītu.

Lai vakcinētos, jāvēršas pie ģimenes ārsta vai pediatra, līdzi ņemot vakcinācijas pasi. Ārsts novērtē pacienta veselības stāvokli un iespēju vakcinēties. Par vakcīnas iegādi un ievadīšanu gādā ārsta prakse. Pacientam var arī izsniegt nosūtījumu uz Vakcinācijas kabinetu.

Iespēja izrakstīt zāles un vakcīnas no M saraksta nodrošina kopš 2012. gada septembra. Līdz 2016. gadam no M saraksta izrakstītas un izmantotas vairāk nekā 18 tūkstoši vakcīnu pret ērču encefalītu.

Pilnībā valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu var saņemt bērni no 1 līdz 18 gadu vecumam, kas ir deklarēti kādā no 26 endēmiskajām zonām — arī Dundagas novadā. Tie ir novadi, kur pēdējos piecos gados konstatēta lielākā saslimstība ar ērču encefalītu. Ja vakcinācija uzsākta pērn, bet šogad attiecīgais novads vairs nav endēmisko zonu sarakstā, vakcināciju iespējams pabeigt par valsts līdzekļiem.

Pilnībā apmaksāta vakcināciju nodrošina arī bāreņiem un bez vecāku gādības atstātiem bērniem visā Latvijā neatkarīgi no viņu dzīvesvietas. Šo vakcināciju plāno un organizē attiecīgās bērnu aprūpes iestādes vai internātskolas administrācija.

Vairāk par endēmiskajām zonām var uzzināt interneta lapas www.spkc.gov.lv sadaļā «Vakcinācija pret ērču encefalītu bērniem».

                                                                

Evija Štālberga,
Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com