Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bērni iepazīst dzīvnieku pasauli 15.05.2015. plkst. 13.06

30. IV bērnudārza «Kurzemīte» bērni no «Bitītes» grupas iepazina dažādus dzīvniekus minizoodārzā Usmas pusē.

Lai bērnam ieaudzinātu mīlestību pret dabu, iepazīstinātu ar tās noslēpumiem un veidotu priekšstatu par interesanto augu un dzīvnieku pasaulē, jārada interese par to. Angļu filozofs Frensis Bēkons atzīst, ka zināšanas un gudrība nav jāmeklē grāmatās, bet dzīvē un dabā. Sajūtot zāles smaržu, redzot puķu skaistumu, dažādas pārvērtības dabā, bērns to iemīlēs un vēlēsies uzzināt vairāk. Galvenais paņēmiens ir tieši vērot augus un dzīvniekus. Skolotāja aicinājums doties ekskursijā bērnos izraisa labas emocijas. Ar ko bērnam saistās ekskursija? Lūk, mūsu bērnu atbildes: brauciens ar autobusu, izskriešanās, ceļasoma, ko ar mīlestību piepildījuši vecāki, desiņu cepšana un kārumi.

Mācību ekskursija ir viena no mācību organizatoriskajām formām un  ir bijusi nozīmīga izglītošanas procesa sastāvdaļa visos laikos.

Sazinājāmies ar zemnieku saimniecības «Lejnieki» saimnieci. Saimniecība dibināta 2006. gadā, lai nodarbotos ar lauksaimniecību — aitu audzēšanu. Pamazām radās interese arī par citām dzīvnieku sugām, un izveidojās neliels zoodārzs ar dažādiem mājdzīvniekiem un eksotiskām dzīvnieku sugām, to skaitā Šetlandes ponijiem, baibakiem un peruāņu mini cūkām. Mūs aicināja apskatīt putnu dārzu.

Ar gumijniekiem kājās un mugursomām plecos, mūsu laipnās sētnieces Dzintras ceļavārdu pavadīti, steidzāmies ieņemt labākās vietas  oranžajā autobusā. Devāmies uz Desuciemu Usmas pusē, pa ceļam atkārtojot tautasdziesmas par māmiņu un vērojot Latvijas dabas skatus.

Mūs pārsteidza saimnieku izgatavotā norāde — vairāki desu luņķi iekārti augstā kārtī. Kaut arī zoodārzā ir žogi, mēs varējām brīvi pārvietoties, pabarot putnus, trušus, ponijus, cūciņas un aitas. Cik labi, ka  vecāki bija piepildījuši somas ar burkāniem, kāpostiem, maizīti! Pietika visiem! Putnu dārzā  mums pakaļ staigāja cāļi, zosis, pīles, tītari, vistas, gaiļi, redzējām fazānus, pāvus, Jakobīnes baložus. Ilgi pētījām nutrijas, un saimniece tās salīdzināja ar bebriem. Visvairāk mums patika poniji un putnu biedēkļi. Tādus vēl nebijām redzējuši. Tad sekoja krāmu muzeja apskate. Kas tik te bija! Pie namdurvīm puiši ieinteresēti apskatīja motociklus. Aplūkojām dažādas vēsturiskas sadzīves lietas no Ulmaņa laikiem līdz pat PSRS sabrukumam. Muzejā iekārtota bibliotēka, kā arī istabiņa jaunajam pārim ar senlatviešu gultu.

Izstaigājušies apsēdāmies pie gara saimes galda un sākām pusdienot. Mazā pundurcūciņa kāri skatījās, kā mēs cepām desiņas, un atteicās no piedāvātajiem burkāniem un kāpostiem, cerot saņemt kaut ko garšīgāku.

Ekskursijas noslēgumā izmēģinājām dažāda veida šūpoles un spēlējām kustību rotaļas.

Nodarbība dabā  bagātināja bērnu zināšanas, rosināja domāt, palīdzēja pilnveidot komunikācijas un refleksijas prasmes, iedvesmoja, sniedza iespēju būt neierastā vidē, izraisīja dziļu pārdzīvojumu, neizdzēšamus iespaidus. Tā arī sākas mīlestība pret dzimto dabu, veidojas saudzīga attieksme pret to.

Vija Freimane un Irina Janberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Bērnudārza ekskursija

Atslēgvārdi
bērnudārzs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com