Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Baznīcu nakts 20.05.2015. plkst. 09.40

5. VI no pulksten 18.00 Latvijas baznīcās jau otro gadu norisināsies kultūras notikums Baznīcu nakts.

Šogad kopumā 136 baznīcas visos novados — Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē — cilvēkus aicina iepazīt Latvijas dievnamu un klosteru kultūras un garīgo mantojumu. Uzzināt, kuras baznīcas piedalīsies pasākumā, var interneta lapā www.baznicunakts.lv.

No mūsu novada piedalīsies Dundagas, Kolkas un Mazirbes luterāņu baznīcas un Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes katoļu baznīca un Kolkas Kristus atdzimšanas pareizticīgo baznīca.

Baznīcu nakts programma arī šogad veidota kā iespēja iepazīt tradicionālo kristīgo konfesiju — luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu, metodistu, pareizticīgo un vecticībnieku — baznīcu garīgo un kultūras mantojumu. Baznīcās notiks koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem, kā arī būs laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā.

Pirmā Baznīcu nakts Latvijā notika pērn un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja ap 20000 cilvēku. Skatiet foto http://ej.uz/BaznicuNakts2014Foto. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakti rīko arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa — Nodibinājums «Baznīcu Nakts fonds». Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam — Baznīcu Nakts fonds, reģ. nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.


Inese Knipše,
sabiedrisko attiecību konsultante
E-pasts: inese.knipse@gmail.com
Tālrunis: 29294277

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com