Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Baznīcu nakts Dundagā 08.06.2015. plkst. 15.57

5. VI pievakarē Latvijā notika Baznīcu nakts pasākumi, arī Dundagas luterāņu dievnamā.

Vakars iesākās ar mācītāja Armanda Klāva vadītu svētbrīdi, kurā Rakstu lasījumi mijās ar dziesmām, ģitāru spēlējot pašam draudzes ganam.

Vakara gaitā atvērtajā baznīcā varēja apraudzīt senas Bībeles, aizlūgt, ielūkoties atvērtajā kriptā — pagrabā zem altāra, kas tagad ir tukšs, bet kādreiz izmantots kā Ostenzakenu dzimtas kapenes.

No pulksten astoņiem līdz deviņiem vakarā Dundagas dievnamā koncertēja muzikālā apvienība Trīs. Tajā apvienojušies gados jauni mūziķi, dažādu koru dalībnieki, arī Lutera akadēmijas pašreizējie un bijušie studenti. Apvienība ir pavisam jauna, un koncerts Dundagā bija jauniešu pirmā publiskā uzstāšanās, ja neskaita vienu kalpošanu baznīcā.

Kāpēc nosaukums «Trīs», ja reiz grupā dzied un dažādus mūzikas instrumentus spēlē desmit dalībnieku? Kā pastāstīja apvienības idejas autore un vadītāja Ieva Zemīte (Auziņa), vārdam «trīs» šajā gadījumā ir vairākas izpratnes, un viena no tām: muzikālam darbam ir komponists, izpildītājs un klausītājs.

Apvienība iepriecināja Baznīcu nakts apmeklētājus galvenokārt ar a capella dziedājumiem, un Ieva pirms katra nedaudz iepazīstināja ar autoru, raksturoja mūziku, arī tā saistību ar liturģiju. Klausītāji dzirdēja gan Johana Sebastjana Baha «Dir, Dir, Jehova», gan Riharda Dubras «Alleluja! Spēks, slava, gods», gan baznīcēniem labi pazīstamo «Posies, mana sirds, un taisies!», bet gluži neierastā apdarē, gan tradicionālo amerikāņu dziesmu «Down in The River to Pray» — pavisam 18 priekšnesumus, kas muzikāli pauž sajūsmu, slavu un pateicību Radītājam.

Iepriecinošs bija arī mūsu apstākļiem itin kuplais interesentu pulks, kuru vidū redzēja arī nepazīstamas sejas.

Dievnams bija atvērts līdz pusnaktij, tāpat draudzes namiņš, kur varēja cienāties ar zupu, tēju un cepumiem. Vakars noslēdzās ar lūgšanu baznīcā.

Alnis Auziņš

Līgas Auziņas foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
draudze
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com