Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atsākas konsultācijas ar novadu pašvaldībām par administratīvi teritoriālās reformas projektu 18.07.2019. plkst. 15.06

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpina pašvaldību reformas sabiedriskajā apspriešanā iesāktās oficiālās konsultācijas ar pašvaldību deputātiem. Līdz šim reforma apspriesta jau ar 55 pašvaldībām.

17. jūlijā Talsu novada pašvaldības administratīvā centra Lielajā zālē notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā ministra Jura Pūces reģionālā darba vizīte, kurā piedalījās arī VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs. Uz tikšanos bija ieradušies  Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu domju deputāti, lai apspriestu Administratīvi teritoriālo reformu, vērtētu, izteiktu savu viedokli un sniegtu priekšlikumus par piedāvāto modeli. No mūsu novada piedalījās domes priekšsēdētājs Aldis Felts, deputāti Tamāra Kaudze, Madars Burnevics un izpilddirektore Janita Vanda Valtere. VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma kartē tiek paredzēts Latvijas pašvaldību skaitu samazināt no 119 (110 novadi un 9 lielās pilsēta) līdz 35. Piedāvātajā administratīvi teritoriālās reformas modelī plānots Rojas, Dundagas un Mērsraga novadus pievienot Talsu novadam. Tikšanās laikā tika uzklausīts VARAM ministra Jura Pūces ziņojums par administratīvi teritoriālā iedalījuma piedāvājumu, izstrādes kritērijiem un eksperta ziņojums par administratīvi teritoriālās reformas sociālekonomiskajiem aspektiem,  kā arī plānotajiem valsts atbalsta veidiem konkrētai teritorijai. Turpinājumā VARAM ministrs atbildēja uz pašvaldību vadītāju un deputātu uzdotajiem jautājumiem kā arī sniedza komentārus par paustajiem viedokļiem saistībā ar plānoto reformu.

VARAM ministrija pašvaldībās ir plānojusi organizēt tikšanos ar iedzīvotājiem, lai diskutētu  par iecerēto reformu, tādēļ aicinām iepazīties ar VARAM prezentēto materiālu.

Skatiet pielikumā pievienoto dokumentu «Pašvaldības profils – apvienotais Talsu novads»!

Darba vizītes noslēgumā ministrs Juris Pūce aicināja gan pašvaldības, gan ikvienu interesentu konkrētus priekšlikumus sūtīt uz e-pastu reforma@varam.gov.lv

Sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pavlovska-Dišlere

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Pašvaldības profils – apvienotais Talsu novads»
Atslēgvārdi
reforma
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com