Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atkritumu šķirošanas patiesā aina 06.07.2021. plkst. 14.13

Sadzīves atkritumi ir neatņemama un likumsakarīga ikdienas sastāvdaļa, kas nenovēršami rodas, lai kādi arī būtu cilvēku ienākumi un preču patēriņa daudzums. Tas, ko var darīt ikviens – rūpēties, lai atkritumi tiktu nogādāti paredzētās vietās un nenodarītu kaitējumu videi. Pēdējo gadu laikā Latvijā ir strauji audzis to iedzīvotāju skaits, kuri ir gatavi šķirot atkritumus, lai tie nonāktu otrreizējā pārstrādē.  Arī  AAS «Piejūra» darbības teritorijā ir pieejami publiskie dalītās atkritumu šķirošanas konteineri, bet Tukuma un Talsu privātmāju iedzīvotājiem  ir iespēja uzstādīt individuālos jauktā (papīram, plastmasas, metāla un kartona) un stikla (pudeles un burkas) iepakojuma konteinerus pie savām mājām.

Atkritumu šķirošana ir vienkāršs process, kas neprasa ne daudz laika, ne speciālas prasmes vai resursus. Šķirojot atkrimus, svarīgākais ir saprast, kurus materiālus var nodot pārstrādei, bet kuri vienmēr tā arī paliks sadzīves atkritumi. Un tālāk jau ir svarīgi nogādāt sašķirotos atkritumus atbilstošajos konteineros, kas atrodas gan dažādās vietās pilsētās un pagastos.

Diemžēl patiesībā šie punkti, īpaši lielākajās apdzīvotajās vietās,  vairāk atgādina atkritumu izgāztuvi. Katru nedēļu AAS «Piejūra» šoferīšiem paveras aina, kur blakus dalītajiem atkritumu konteineriem salikti māksaimniecību atkritumu kalni. Te tiek atstāti būvgruži, mēbeles, remontdarbu atkritumi.   Tāpat šķirošanu apgrūtina sadzīves atkritumi, kuri iemesti nepareizā konteinerā, piemēram, autiņbiksītes, rotaļlietas, saimniecības preces, mizas un tekstils. Tie metami parastajā atkritumu konteinerā nešķirotajiem atkritumiem, jo tie netiek pārstrādāti, bet noglabāti atkritumu poligonā. Publiskajos šķiroto atkritumu konteineros piemaisījumu dažkārt ir tik daudz, ka  tie jāizved kā sadzīves atkritumi.  Par visiem neatbilstošajiem atkritumiem, kas tiek novietoti pie šķirotajiem atkritumu konteineriem AAS «Piejūra» informē attiecīgo pašvaldību, jo tie vairs nav bez maksas izvedami.

Mums gribētos cerēt, ka  cilvēki kļūdas šķirošanā pārsvarā pieļauj neapzināti, nevis vēloties ļaunprātīgi nodarīt kaitējumu, tādēļ turpināsim informēt un izglītot iedzīvotājus par pareizu atkritumu šķirošanu.

Ja atkritumu tiešām ir kļuvis vairāk, tad mājas apsaimniekotājs kopā ar atkritumu apsaimniekotāju var izvēlēties piemērotāko konteinera izmēru vai arī pieteikt biežāku izvešanu. Privātmāju iedzīvotājiem Tukumā un Talsos ir lieliska iespēja pieteikt individuālos  dalītās vākšanas konteinerus, vienlaicīgi samazinot izmaksas par atkritumu savākšanu, jo tīru un pareizi sašķirotu dalīto atkritumu konteineru izvešana  AAS «Piejūra»  ir bezmaksas pakalpojums.

Dženita Katiša,
AAS «Piejūra» sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com