Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atjaunotie sporta svētki Kaļķos 27.07.2016. plkst. 16.37

23. VII sportoja arī Kaļķos. Stāsta viena no pasākuma rīkotājām Sintija Gāliņa.

Pēdējoreiz sporta svētki pie mums Kaļķos bija pirms 10 gadiem, un tos organizēja bibliotekāre Velga Rozenberga un pastniece Aija Niegliņa. Citus gadus arī kāds ieminējās, ka vajadzētu sarīkot kopīgu sportošanu ciemā, taču tā arī tas palika, tikai vārdos. Bet šogad, kad mans vīrs Ingus atkal par to ieteicās, viss notika. Piedzīvojām milzīgu cieminieku atsaucību.

Galvenie rīkotāji bijām mēs ar Ingu, Santa Almane un Arvis Vaicis. Laika bija maz — tikai divas nedēļas. Ciemā nav neviena pašvaldības īpašuma, kur varētu sportot, tāpēc vispirms sarunājām ar «Vārpnieku» īpašnieku, lai ļauj mums izmantot vietu, kur jau agrāk spēles tika rīkotas. Viņš bija ar mieru, mums vajadzēja tikai visu sakārtot. Rīkojām lielu talku, kurā piedalījāmies mēs ar Ingu un mūsu dēliņu Endiju, Arvis un Signe Almane ar dēliņu Henriju, Santa ar bērniem Kristīni un Valteru un mazdēliņu Ernestu, Laine Freiverte ar bērniem Samantu un Raulu, kā arī Andžela Lepere un Edijs Kārkliņš. Zāle tur bija izaugusi gara jo gara. Divreiz nopļāvām un visu sagrābām. Apzāģējām arī kokiem nokaltušos zarus.

Mēs ar Santu domājām spēles un gādājām par balvām, bet Ingus un Arvis gatavoja inventāru, piemēram, koka slēpes ar saitēm, stieni, kur karāties, bet tādu, kas grozās, lai ir grūtāk. Mēs, kaļķenieki, paši sametām kopā naudiņu, lai sanāktu balvām. Arī paši cieminieki iesaistījās ar savu darbu.

 Mēs ar Santu gatavojām un sasaiņojām dāvaniņas. Dažas izdevās pat  sasaistīt ar attiecīgo sporta aktivitāti. Vīriešiem, kas šāva ar gaisa šauteni mērķī, balvās tika ūdens pistoles ar vēl kādu nieciņu, hanteļu turētājiem, kas iegūs 3. vietu, — formas maize, lai būtu vairāk spēka. Bija arī krūzes ar kafijas paciņām, tēja un saldumi. Santa mums ir lieliska floriste. Katru balvu viņa vēl skaisti noformēja, izrotādama ar puķēm. Darba bija daudz, un 22. VII rāvāmies līdz naktij.

Sporta dienas rītā līņāja un viss palika slapjš, par laimi, pēc tam pārstāja. Pa dienas vidu atkal nedaudz uzlija, bet tas netraucēja sportošanas prieku. Sanāca vairāk nekā 100 cilvēku no Kaļķiem, Lateves un Puiškalnciema, kā arī viņu draugi. Bijām izdomājušas tik daudz spēļu, ka nepaspējām visas izņemt. Paši rīkotāji bija arī tiesneši.

Pieaugušajiem bija gan tradicionālas sporta spēles, kā volejbols, gan neparastākas aktivitātes, piemēram, alus dzeršana ar knupīšiem un virves vilkšana uz plēves, kas aplieta ar šampūnu un ūdeni. Bija jautri!

Mazu bērniņu arī bija daudz. Viņiem bijām paredzējuši bumbiņu mešanu un tāllēkšanu. Nākamgad viņiem būs jāizdomā kaut kas vēl, lai ir plašāka programma.  

Kaut gan daudzreiz bijām izskatījušas diplomu un balvu sarakstu, pirms apbalvošanas kaut kas bija tik ļoti sajucis, ka nezinājām, kā ar visu tikt galā. Tā kā visas spēles nenotika un nepilngadīgajiem nedrīkstēja dāvināt šampanieša pudeles, daudz kas izmainījās. Taču apbalvošanā viss nostājās savās vietās, un tā izdevās brīnišķīga. Varējām pat pasniegt specbalvas. Tās tika Jānim Reķim par mašīnas vilkšanu, Romualdam Tālbergam par karāšanos stienī, Ervīnam Tērpam par tāllēkšanu, metot salto. Balvā bija ne tikai diploms un dāvana, bet arī no koka izgatavotas medaļas. Trīs pirmo vietu ieguvējiem katrā disciplīnā bija gods nostāties uz pjedestāla no ozolkoka. Arī tas tika izgatavots šiem svētkiem. Visiem mazuļiem bērndārznieku vecumā par piedalīšanos uzdāvinājām čupačupu, kas bija noformēts kā puķe, un vēl kādu saldumiņu.

Darbojās arī bufete, kurā tirgojās Zaiga Almane, Velga Rozenberga un Smaida Šnikvalde. Sula un kafija visiem bija par brīvu, bet par pārējo — rasolu ar desu, štovētiem kāpostiem ar desu, picām un pīrādziņiem bija jāmaksā. Piekrišana bija tik liela, ka visu izpirka un vēl pietrūka. Tad devās uz veikalu, kas šajā dienā piedzīvoja lielu ļaužu pieplūdumu. Pārdevējai Ingai Leperei bija licies, ka viņa arī piedalās sporta dienā, jo visu laiku bija jāapkalpo pircēji.

Vakarā «Vārpnieku» pagalmā sākās balle, kas beidzās četros no rīta. Izmantojām pašu sagatavotu mūziku. Bijām jau pirms tam piemeklējuši piemērotu mūziku. Dega lāpas. Mums nebija pieejama elektrība, tāpēc visu dienu darbojās ģenerators.

Cilvēki bija iepriecināti un apmierināti ar pasākumu. Te vienā vietā varēja satikt tik daudzus pazīstamus cilvēkus! Ikdienā jau tā nenotiek. Šī reize arī parādīja, kas vēl uzlabojams. Nākamgad noteikti sāksim gatavoties laikus.

Uzklausīja Diāna Siliņa, Leldes Dēvitas foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Kaļķu sporta spēles

Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Zane Leitendorfa pirms 1991 dienas (08.08.2016. 23:42)

Super! Jums izdevās !

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com