Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atceries barikādes... 19.01.2021. plkst. 15.58

Pēc tam, kad 1990. gada 4. maijā Latvija atjaunoja savu neatkarību, bija divi PSRS lielvaras mēģinājumi šo neatkarību atņemt. Šogad janvārī aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvijas tauta to nosargāja, un šīs cīņas kulminācija neapšaubāmi bija barikāžu laiks.  Pēc PSRS karaspēka uzbrukuma Viļņas Televīzijas torņa aizstāvjiem bija skaidrs, ka lielvara netaisās ar notikušo samierināties, un 13. janvāra rītā pēc Daiņa Īvāna aicinājuma Daugavmalā sapulcējās aptuveni 500 000 cilvēku. Tajā pašā dienā cilvēki spontāni sāka būvēt barikādes Vecrīgas šaurajās ieliņās. Viss Rīgas centrs dažās dienās bija pārvēŗsts  gluži vai neieņemamā cietoksnī — pie visām valdības ēkām bija izvietotas smagās automašīnas un betona bloki, taču svarīgākā šī cietokšņa sastāvdaļa bija no visām Latvijas malām sabraukušie cilvēki. Tādas pašās barikādes un cilvēku masas apsargāja arī Latvijas Televīziju, Latvijas Radio un tā laika sakaru centrāli Dzirnavu ielā. Pēc aptuvenām aplēsēm, uz barikādēm atradās vismaz 50 000 cilvēku, un 30 000 ir apbalvoti ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmēm.

Latvijas tauta nekad nav bijusi tik saliedēta kā tajā divu nedēļu barikāžu laikā. Arī daudzi Dundagas novada iedzīvotāji bija šo barikāžu dalībnieki. Paldies viņiem par nosargāto Latvijas neatkarību!

Šogad bija iecerēti piemiņas pasākumi gan visā valstī, gan  mūsu novadā, taču diemžēl Covid-19 šiem plāniem  ir pārvilcis treknu svītru. Visi aicināti barikāžu dienu notikumus izzināt un atcerēties interneta tiešraidēs, televīzijā un radio. Atcerēsimies, stāstīsim un apzināsimies, cik liela nozīme mūsu valsts vēsturē ir 1991. gada barikāžu notikumiem. Šos notikumus nedrīkst aizmirst, un tie ir jānodod nākamajām paaudzēm kā neatņemama latvieša identitātes sastāvdaļa.

Iedegsim svecītes  un pieminēsim šīs liktenīgās dienas savās mājās un sirdīs  un atcerēsimies, ka lielas lietas var sasniegt tikai tauta, kura savu mērķu dēļ spēj būt vienota!

 

Smaida Šnikvalde

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com