Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem un noteiktu invaliditāti 12.09.2016. plkst. 08.14

Kurzeme visiem logotipu rinda

Līdz 15. IX visos Kurzemes pašvaldību sociālajos dienestos pieņem iesniegumus no ģimenēm, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem un noteiktu invaliditāti, lai projektā «Kurzeme visiem» uzsāktu individuālu bērna vajadzību izvērtēšanu un sniegtu noteiktus atbalsta pakalpojumus gan bērnam, gan vecākiem.

Lai bērns un viņa vecāki bez maksas varētu saņemt sociālās rehabilitācijas, rehabilitaloga, psihologa pakalpojumus, kā arī fizioterapiju un iespēju piedalīties izglītojošās atbalsta grupās, vispirms novērtēs bērna individuālās vajadzības, izmantojot individuālā izvērtējuma metodiku. To darīs īpaši apmācīti sociālie darbinieki sadarbībā ar psihologu, ergoterapeitu un pēc vajadzības — ar fizioterapeitu.

Pēc tam  katram bērnam sagatavos individuālu atbalsta plānu ar ieteikumiem par bērna ikdienas vajadzībām un attīstībai vajadzīgajiem pakalpojumiem, arī atbalsta pakalpojumiem vecākiem. Pamatojoties uz atbalsta plānos ietiekto, ģimene varēs saņemt noteiktus pakalpojumus bez maksas:

  • bērniem četrus no individuālā atbalsta plānā ieteiktajiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, katru no tiem ne vairāk kā 10 reizes;
  • vecākiem divus no šādiem atbalsta plānā ieteiktajiem pakalpojumiem, katru no tiem ne vairāk kā 10 reizes: psihologa, rehabilitologa pakalpojumus, fizioterapiju, dalību izglītojošās atbalsta grupās.

 

Pakalpojumu izmaksas līdz 2022. gada beigām segs no projekta «Kurzeme visiem» līdzekļiem, ko īsteno Kurzemē kā daļu no Latvijā notiekošā deinstitucionalizācijas procesa, lai radītu tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas ilgstoši sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un pēc iespējas samazina cilvēku skaitu ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs.

 

 

Dundagas novada Sociālais dienests


Talsu iela 7, Dundaga, tel. 63226745

pirmdienās plkst. 9.00–12.00, 13.00–18.00,
trešdienās plkst. 9.00–12.00, 13.00–16.00,
piektdienās plkst. 9.00–12.00.

 

Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
palīdzība, Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com