Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ar pārgājienu un velobraucienu noslēgsies visu vasaru notikušās Slīteres Ceļotāju dienas 06.10.2020. plkst. 13.56

Ar pārgājienu un velobraucienu sestdien, 10. oktobrī noslēgsies visas vasaras garumā noritējušās Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienas, kas vairāku mēnešu garumā dažādos pasākumos iepazīstināja ar šīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas vērtībām.

Slīteres Ceļotāju dienas šogad notika citādi, nekā ierasts iepriekšējos desmit gadus – epidemioloģiskās situācijas dēļ nenotika viens liels pasākums vasaras sākumā, kā ierasts, bet gan dažādi mazāki pasākumi brīvā dabā norisinājās vairāku mēnešu garumā. Jau aizvadīti 11 dabas izziņas pārgājieni zinošu ekspertu vadībā un to kopējais dalībnieku skaits sasniedz 150 cilvēku. 

Slīteres Ceļotāju dienu Vasaras garumā divi noslēdzošie dabas un kultūrvides izziņas pārgājieni būs zelta rudens laikā, sestdien, 10.oktobrī. Abi pasākumi būs bez maksas. Jārēķinās tikai ar apskates objektu ieejas maksa, ja tādi maršrutā ir.

Velobrauciens «Baron bōgans» sāksies plkst. 11.00 pie Dundagas pils un aptuveni 40 km garais «bōgans» jeb loks  aizvedīs uz interesantām un ievērības cienīgām Dundagas tuvākās apkārtnes vietām – Pāces vilnas fabriku, Peldangas alu labirintu, Valpenes piramīdu, Kubalu skolas muzeju un leģendārā dundadznieka Krokodilu Harija (Arvīda Blūmentāla) dzimtājām Būdenu mājas.  Velobraucienam iepriekšēja pieteikšanās obligāta pie pārgājiena vadītājas Guntas pa tālruni 29172814 vai, rakstot uz e-pastu gunta@dundaga.lv.

Savukārt pārgājiens «Kaļķupes pilskalni un dabas jaukumi» norisināsies pa dabas lieguma «Dižkalni un Kaļķupes ieleja» teritoriju.  Tā sākums ir plkst.11.00  uz ceļa V1367 pie dabas lieguma «Kaļķupes ieleja» zīmes ceļa labajā pusē, braucot virzienā no Kaļķiem uz Puiškalnciemu. Karte: http://bit.ly/kalkupe. Kopš 2018. gada Kaļķupes ielejas dabas liegums kļuvis par vēl vienu atzītu pilskalnu bagātāks līdzās labi zināmajam un ar vietējo kultūrvēsturi bagāti apvītajam Puiškalna pilskalnam. Pārgājienā plānots apmeklēt gan jaunatklāto Kaļķu vārdā saukto pilskalnu, gan izteiksmīgo Puiškalnu un tā tuvējo «Īvnieku» mājvietu. Ceļā pa gravām un nogāzēm vedīs, stāstīs un dabas vērtības rādīs Kaļķu pilskalna atradēja, Kaļķupes ielejas dabas vērtību eksperte, bioloģe un ilggadēja Puiškalna sakopšanas talku dalībniece Rūta Abaja. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa telefonu 28385025 vai uz e-pastu andra.ratkevica@daba.gov.lv.

Slīteres Ceļotāju dienas ik gadus kopš 2010. gada rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Dundagas novada pašvaldību.  Aktuālā informācija par pasākumiem pieejama Slīteres Nacionālā parka Facebook lapā un vietnē www.sliteresdiena.lv.


Andra Ratkeviča
dabas izglītības centra «Slītere» dabas izglītības speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Preses paziņojums
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com